Quaresma için farklı bir anlamı da olacak!

UEFA Avrupa ligi son 16 turunda Yunanistan temsilcisi Olympiakos ile eşleşen Beşiktaş'ta Ricardo Quaresma için bu maçların farklı bir anlamı olacak.

GÜNDEM 24.02.2017, 18:11 25.02.2017, 15:19
8496

Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi son 16 turunda Olympiakos ile eşleşti.

Bu eşleşme özellikle Ricardo Quaresma için büyük bir anlam ifade ediyor. O dönem Portekiz Milli Takımı'nı çalıştıran ve şimdilerde Olympiakos'un başarısı için mücadele eden teknik direktör Paulo Bento, Quaresma'yı 2014 Dünya Kupası için Brezilya'ya götürmemişti. Onu 30 kişilik geniş kadroya alan Bento, daha sonra teknik ve taktik nedenlerle kadrodan çıkarmıştı.

Bento o dönem verdiği röportajda bu durumu şu sözlerle açıklamıştı: "Bazı oyuncuları kadroya dahil etmeme kararları zor kararlardır. Seçimleri teknik ve taktik kriterlere göre yapıyoruz. Onun yerine seçtiğimiz 4 isim vardı. Ronaldo zaten olağanüstü bir yetenek. Geriye kalan 3 isim de bizim sistemimizde değerlendirebileceğimiz isimler. Bütün bu isimler farklı taktik varyasyonlara uyabiliyor. Bu 4 oyuncu da bizim Dünya Kupası'nda yapmak istedilerimizi sağlayacak şartlara sahip. Ayrıca Rafa Silva gibi kanatta oynayabilecek bir ofansif orta sahamız da var. Quaresma'yı almamamın sorgulanması normal."

Bento o dönemde kanat oyuncusu olarak Ronaldo, Nani, Vierinha ve Varela'yı Brezilya'ya götürmüştü.

Quaresma, Bento'nun bu seçimi hakkında ise "Bento'nun kararının nedenleri anlamadım ama buna saygı duyuyorum. Savunma yapamadığım tamamen bir uydurma. Ocak ayından bu yana Porto ile yaptıklarıma bakarsanız ne kadar farklı bir oyuncu olduğumu görürsünüz. 4-5 yıl öncekinden farklı biriyim. Artık daha fazla takım oyuncusuyum ama sadece hoca bu seçimin gerekçelerini bilebilir" ifadelerini kullanmıştı.

Ajansspor

Yorumlar (0)