Psikolojik Savaş Zamanı‏

Ömer Çelik kaleme aldı.

Psikolojik Savaş Zamanı‏

Şampiyonluk yolu, saha içi oyun üstünlüğü dışında saha dışında da psikolojik olarak rakiplere üstünlük sağlamanın neticesinde açılır.

Beşiktaş, bugün saha içi noktasında tüm ülkenin takdirini kazanmış, sezon bazında tartışmasız memleketin en başarılı kulübü konumundadır.

Birincisi stadının olmayışı, ikincisi rakiplerine göre daha fazla kulvarda mücadele etmesi, üçüncüsü de malum hakem doğramalarına rağmen yarıştan kopmamış, bilhassa en ciddi favori konumuna gelmiştir.

Diğerlerine göre kulübünde ve total kariyer cv’sinde çok önde bir hocası, genç ve dinamik kadro yapısının yanı sıra, oyun sistemi oturmuş önemli bir oyuncu grubuna sahiptir.

Buraya kadar olan her şey olayın saha içi yüzüdür. İki derbi maçı haricinde her şey sezon başında kimsenin tahmin edemeyeceği derecede mükemmel ilerlemektedir.

İşte rakipleri endişelendiren ve psikolojik savaş açmaya yönelten budur.

Nitekim Beşiktaş stadı olmadan sezonu şampiyon tamamlarsa, gelecek yıla Vodafone Arena ve Şampiyonlar Ligi eşliğinde çok daha güçlü girecektir.

Doğal olarak renkli camialar bu durumun getirdiği korku ve telaşlı ruh hali ile psikolojik saldırıya başlamışlardır.

Bunun yanında saldırıya çanak tutan bazı medya kuruluşları ve yorumcuları halen ısrarla Beşiktaş’ı bir adım geride gösterme çabasındadır.

2 yıllık ‘FEDA’ sürecinde maksatlı olarak kadro kalitesi safsataları yapılırdı. Bugün Beşiktaş’ın kadrosu her iki rakibi ile market değerlerinde eşit konumdadır. Buna rağmen algıda soytarılık aralıksız devam etmektedir.

Demek ki mesele kadro kalitesi değilmiş. Amaç; psikolojik üstünlüğü kaybettirip şampiyonluğu ‘RENKLİ’ paydaşlardan birine kazandırmaktır. Tıpkı 2004 yılında olduğu gibi.

Beşiktaş’a yarısı haksız 8 kırmızı kart çıkarken, her hafta üçer üçer penaltıları verilmezken, bir rakip 8 tane uyduruk penaltı ve ‘SIFIR’ kırmızı kart ile halen yarışın içindedir.

Nasıl bir ruh haliyse halen pervasızca ağlama ve saldırı söz konusudur, akıl tutulması dedikleri bu olsa gerek.

Tam olarak bu noktada şampiyonluk için tüm camianın kenetlenmesi ve savaşa başlaması gereken haftalara girdik.

Tanklı, tüfekli değil; Algı, zeka ve biz ‘EN İYİYİZ’ mesajını sürekli olarak sahaya çıkan 11 oyuncuya aşılayarak ve statları doldurarak takıma desteği esirgemeyerek.

Demba Ba “Beşiktaş taraftarından başka kimse şampiyonluğa inanmıyor” derken isyanında haklı.

Bu durum yukarıda bahsettiğim yıllardır süregelen içi boş bir ALGI ürünüdür ve oyunu bozmak Beşiktaş taraftarına düşer.

Bu şampiyonluk; tarihin en önemli şampiyonluğu ve dönüm noktası olabilir.

Bütün Beşiktaş taraftarını psikolojik savaşa davet ediyorum.

Saygılar

Ömer Çelik twitter.com/celikomer_

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali buluç
ali buluç - 4 yıl Önce

bjk nin bu yıl şampiyon olabilmesi için öncelikle fb yi yenmesi gerekiyor en önemli psikolojik üstünlük böyle olur.ikincisi livorpolu geçerse uefada en azından yarı final oynamalı ki türk ve avrupa kamuoyuna bakın biz avrupada yarı finale çıkıyoruz ama türkiyede rakiplerimiz penaltı rekorları kırarken bizde kırmızı kart yeme rekoru kırıyoruz diye milletin gözünün içine sokmalı ki fenerin yıllar yılı türkiyede nasıl şampiyon olup avrupada rezil olduğunu birkez daha kanıtlasın

grpbc
grpbc - 4 yıl Önce

bravo kardeşim, harika bir yazı olmuş! yürüyelim güneşe !!! En büyük biziz !!! Hepsinin ağababasıyız !!!

Ersin
Ersin - 4 yıl Önce

Ağzına kalemine sağlık üstad...

bjk
bjk - 4 yıl Önce

çok doğru bir yazı.. birlik olacağız, yıkılmayacağız ve sonunda şampiyon olacağız!

B.j.K 1903
B.j.K 1903 - 4 yıl Önce

ALLAH....TUTMAYIN LAN BENİ.IŞTE BU,Bu yazılanlar gerçeğin ta kendisi.Okuyun okuyun....renkliler.

Asli
Asli - 4 yıl Önce

Kim yazdiysa bu yaziyi 20 cm yalarim valla

yusuf
yusuf - 4 yıl Önce

Çok doğru helal olsun. Bu sene kalan maçlarda hakemler gorevlerine yani bizi durdurmaya çalışır ve şampiyonluk engellenirse camia olarak dünyayı ayağa kaldırmak lazım malesef bizim yönetim iyi niyetli bakin azizeye hakem yanlış düdük calinca ortalığı ayağa kaldırıyor yazık çok yazık

serkan
serkan - 4 yıl Önce

ömer kardesim kalemine saglik. ben elimden geldigince tüm haber sitelerinin altina yorum yaziyorum. hicbir seyin altinda kalmayin beyler. bu sene serefimizle insallah sampiyonuz. bir kez daha bana besiktas sevgisini asilayan dedeme ve babama sonsuz saygi duydum. haysiyetsizce haksiz kazancla saglanan basaridan zevk almamayi ben karakartalimdan ögrendim. daha fazla kullandirmayin kendinizi dostlar. birlik zamani.