Proje nasıl işleyecek? İşte yanıtı...

Yetenekli çocuklar 1’er dakikalık videolarını www.geleceginkarakartali.com’a yükleyecek. 7 bölgeden 350 çocuk seçilecek. Hocalar bu çocuklardan 35’ini seçip, 4 gün kampa alacak.

GÜNDEM 09.02.2018, 03:10 10.02.2018, 02:48 kartalbakışı.com
655

DÜNYADA ilk kez uygulanacak bu proje hakkında Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy şöyle konuştu: Daha önce Vodafone Karakartal’ın tanıtımını yapmıştık. Bugün de bir ilki gerçekleştirmek istiyoruz. Çocuklarımız için bir sosyal sorumluluk projesi. Anadolu’da yetişmiş birisi olarak, keşke bizim dönemimizde de böyle bir proje olsaydı, belki ben de futbolcu olabilirdim. Altyapıdan çok fazla futbolcu çıkaramıyoruz. Sponsorların yatırımı da maddi yatırımın önüne geçmiyor. Türkiye’de çok fazla yetenekli oyuncu var ama bunları ortaya çıkarmakta zorlanıyoruz. Yetenekli çocukların kulüplere erişimi zor oluyor. Burada da dijitalleşme ortaya çıkıyor. 

***

3 AŞAMADA TAMAMLANACAK 

Biz de Beşiktaş’la bir proje şekillendirdik. Türkiye’de milyonlarca çocuğa ulaşmayı hedefliyoruz. Altyapıdan oyuncu çıkarmayı hedefliyoruz. Beşiktaş taraftarlarına, kulüplerine ve Türk sporuna katkı sağlama imkanı da sunacağız. Bu projenin hem Beşiktaş hem de Türk futbolu için önemli olduğunu düşünüyoruz. İlk aşamada video yükleme ve oylama aşaması yapılacak. 2. aşamada bölge elemeleri olacak. Türkiye’nin 7 bölgesinde seçmeler olacak. Son aşamada ise final etkinliği olacak. 81 ilde 8-10 11-13 yaşları arasında olacak bu proje. Aileler çocuklarının videolarını www.geleceginkarakartali.com internet sitesine videolarını yükleyip bize ulaşabilecek.

***

HERKESE FIRSAT EŞİTLİĞİ VAR

7 bölgeden, her bölgeden 50 çocuk seçilecek ve toplamda 350 çocuk seçilecek. Daha sonra Beşiktaş’ın altyapı ekibi, bu 350 çocuktan seçim yapılacak. Her bölgeden 5’er çocuk seçilecek ve toplam 35 çocuğu İstanbul’a getirip Nevzat Demir Tesisleri’nde 4 günlük kampa alacağız. Bu kampın sonunda Vodafone Park’ta final etkinliği yapılacak ve bu çocuklardan en az 3 oyuncu Beşiktaş altyapısına kazandırılacak. Yüklenecek videoları tek tek izleyecek ekip olacak. Bizim beklentimiz en az 100 bin yükleme. Vodafone Karakartal aboneleri sistemde oy kullanabilecek. Bu projeyle Türkiye’deki bütün çocuklarımıza fırsat eşitliği sunmuş oluyoruz.

***

Türk futbolu kazanacak

BAŞKAN Fikret Orman, “Amacımız, ülkemizdeki en önemli problemlerden birisi altyapıdan oyuncu yetişmemesi ve milli takıma oyuncu kazandıramamamız. Bununla ilgili bir beyin fırtınası yaptık ve 2 yıllık çalışmanın sonucunda bu projeyi hayata geçirmeye karar verdik. Bu proje herkese açık olacak. Çocukların spor hayatını devam ettireceğiz. Sonuçta Türk futbolu kazanacak” diye konuştu.

***

Kaynak: Akşam

Yorumlar (1)
Memet 3 yıl önce
Oglumun vıdıyosunu nasıl gonderırız