Planlanmış hakemin notu belli oldu!

Vodafone Arena'da oynanan skandal maçın hakemi Ali Palabıyık'ın notu belli oldu. Ahmet Akpınar'ın Aziz Yıldırım tarafından atandığını öne sürdüğü Palabıyık'a tatminkar not verilmiş!

GÜNDEM 07.02.2017, 02:26 07.02.2017, 18:58 kartalbakışı.com
457

Vodafone Arena'daki olaylı maçın hakemi Ali Palabıyık'ın notu belli oldu.

1 kırmızı kart, 7 sarı kart çıkaran, Beşiktaş'ı sahada adeta doğrayan FIFA kokartlı Palabıyık'a gözlemcilerin raporu doğrultusunda not olarak 7.7 verildi (tatminkar-iyileştirilmesi gereken hususlar). Palabıyık'ın 2-3 hafta arasında dinlendirilebileceği gelen haberler arasında. Öte yandan Beşiktaş'ın eski yöneticilerinden Ahmet Akpınar, Radyospor'a "Ali Palabıyık maça Aziz Yıldırım tarafından atanmıştır" iddiasında bulundu.

Eski PFDK Başkan Vekili Ahmet Akpınar, “Bu planlanmış bir maç. Hakem Ali Palabıyık, Aziz Yıldırım tarafından maça atandı” dedi

Eski PFDK Başkan Vekili Ahmet Akpınar, Radyospor'dan Özgür Sancar'a gündeme bomba gibi düşen bir açıklamada bulundu. Beşiktaş'ın derbiyi kaybettiğini ancak bunun planlanmış bir maç olduğunu belirten Akpınar, "Ali Palabıyık derbiye, Aziz Yıldırım tarafından atanmıştır. Yıldırım, sürekli Yusuf Namoğlu ile uğraşıyordu, o da bu baskıdan kurtulmak için Yıldırım'ın isteğini yerine getirip maça Ali Palabıyık'ı atadı ve kupada devam etmelerini sağladı" diye konuştu.

Akpınar şöyle devam etti: "Fenerbahçe'nin sporda şiddet yasasına göre şikayette bulunması haklı. Sahaya girilmemesi gerekiyordu, olaylar vardı, Van Persie tribünlere dil çıkardı, ayrıca kötü bir hareket yaptı. Nouma bu hareketi yaptığında Beşiktaş camiası onurlu davranıp onu gönderdi. Bakalım aynı onurlu davranışı Fenerbahçe camiası gösterebilecek mi. Güneş'in yaptığı hareketleri de gördüm. Sinirlenerek yaptığı bu hareketleri yapmaması gerekiyordu."

Yorumlar (1)
ziya 4 yıl önce
sadece bizim futbolcular gelsin galyana, insan biraz kurnaz olur biraz türk olsa derim ki cahil yabancıda bize gelince cahilleşiyor ona aklım ermiyor ferrari gibi bunu araştırması lazım yönetimin