Plan Mükemmel Ama Kalite...

Fanatik gazetesi yazarı Mehmet Demirkol kaleme aldı...

GÜNDEM 28.08.2014, 03:15
Plan Mükemmel Ama Kalite...

Beşiktaşlı oyuncuların görev sadakati de aynı şekilde.

Kimseye bir şey söylemek mümkün değil. Ancak kabul edelim ki özellikle ön alan oyuncularının kalitesi yetmedi.

Mustafa ve Olcay’ın özellikle ilk yarıda son hamle kararları, çok iyi planın ve oyunun sonuç getirmemesine yol açtı. Hemen her seferinde geri döndüler. Rakibin yerleşmesine yardımcı oldular. Halbuki eksik ve dengesiz yakalayabilecekleri yeterince fırsat vardı. Şut çekmeden bitti ilk yarı.

Buna rağmen Arsenal’in öndeki hareketli dörtlüsüne alan bırakmamayı başardılar. Şahane bir alan paylaşımıyla çok az şans verildi Arsenal’e. Belki ilk maçtakinden dahi iyiydi plan. İlk ribauntta yani akın yenilemesinde golü bulmaları ise biraz şanssızlık biraz da Tolga’nın standardının altında kalmasındandı.

Nasıl olsa bir gol yettiğinden 1-0 aslında çok da önemli değildi ancak Arsenal oyuna daha iyi tutundu ikinci yarı başında. İlk yarıdan daha iyi top çevirip yordular Beşiktaş’ı. Ön alanda top tutamama durumu başladı böylece.

Oğuzhan, Demba Ba paylaşımına destek gelmeyince bir iki pozisyona daha girdiler. Ama bu kez özellikle Tolga iyiydi.

Özetle şunu söylemek mümkün Bilic’in planı çok iyi ve oyuncular da buna ellerinden geldiğince uydular. Mükemmele yakın bir seviyede. Ancak farkı yaratacak ustalık sergilenemedi. Bunun en iyi göstergesi Arsenal eksik kaldıktan sonra baskı kurulmasına rağmen çerçeveyi bulan şut bulunamaması.

Yetmedi...

Loading...
Yorumlar (12)
can 6 yıl önce
fenre oynasa bu futbolu övgüler yağrırır bu beşiktaşı yorumlarken burun kıvırıyor.medyada böyle bir kaç yorumcu var ve bu site bunları yayınlıyor.aferim.size
hakan gürleyik 6 yıl önce
merak etmeyin arkadaşlar erman toroğul yemen kokuşmuşu at dudaklı hayri ülgen bunun gibi şapalaklar herzaman böle konuşurlar
öhö 6 yıl önce
bas bas bağrıldı,bağrılıyor eksik bölgeler var diye ama. yönetimde bedavacılar var.bjk'ye 5 kuruş faydası olmayan, ama çok zararı olan onur konukları dediğimiz şu bedavacılar biraz bjk'yi düşünüpte ortaya 5 kuruş para koysalar bu sorunlar yaşanmazdı.dediğim gibi biz hep alıştırılmışız afedersiniz ....tümüzden korkmaya...hayırlı günler .allah yardımcınız olsun ..şimdi gidin 10 numara alın....
livan 6 yıl önce
bu herif fanatik fenerlidir, yorumlarini da buna gore okuyun...arsenal'i yensek niye daha iyi oynayamadi yazar.
Mustafa 6 yıl önce
Kabul edelimki seninde yorumculuk kaliten sıfır. Defol git renklilerin yorumunu yap uzak dur Beşiktaştan
Sadi 6 yıl önce
2 penaltı verilmemiş ilki ikinci sarıdan kırmızı kartlı üstelik. Kaliteden bahsediyorlar. Biz eledik hakem eletmedi. Neyse ŞL takımı yoruyor. Orada olmadığımızda göre şampiyonuz ve UEFA'da da bir kaç tur ileri gider puan toplarız. Demba ve Pedro ile çok güçlendik.
sağduyu 6 yıl önce
kalite eksikliği, olcay, veli, pektemek ve sağbek. bunların kalitesi artarsa diğer pozisyonlar beşiktaşı hedeflerine taşır.
furkan 6 yıl önce
yürü git azizin yalakası.kaliteden bahsediyor.sen önce git kendi tuttuğun takımın karakterinden bahset, tabiki sıkıyosa.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın