Pes vallahi

Güntekin Onay kaleme aldı.

GÜNDEM 11.02.2016, 10:58 11.02.2016, 10:58
10656

 FUTBOL gerçekten de çok ilginç bir oyun... Dakika 64. O dakikaya kadar futbol adına ortaya olumlu hiçbir şey koyamamış olan Konyaspor’un başına adeta talih kuşu kondu. Öyleki, üst üste 3 pas, 1 cılız şut, 1 atak hatta 1 orta bile yapamayan, tek korner atmamış; rakip ceza alanına dahi yaklaşamayan Konyaspor, savunma arkasına atılan ve ofsayt olan bir pozisyonda Marcelo’nun kırmızı kart görmesi ile frikik kazandı ardından da 1-1’lik beraberliği buldu. Antrenman maçı temposunda rahat bir maç çıkartan Beşiktaş ise 10 kişi kalıp skor dezavantajına düştü. 

 
FUTBOLDA her an her şey olabilir. Ancak dün geceki maç Hollywood’da en şaşırtıcı senaryoları yazan senaristleri bile kıskandıracak şekilde tezahür etti. 
10 kişi kalan Beşiktaş karşısında ise ibre doğal olarak Konyaspor’a döndü. Eğer Aykut Kocaman bu senaryoyu planladıysa hayal gücüne hayran olmamak mümkün değil. Ancak yine de Beşiktaş’ta Marcelo’nun gördüğü kırmızı kartın sorumlusu da Konyaspor değil tabii. 
 
BEŞİKTAŞ, 65’e kadar Veli ve Necip’in önderliğinde rakibine nefes aldırmadı. Çok iyi pres yaptı. 65 dakika boyunca rakibinden çok üstündü. 11’e 10 oynanan bölümler için yorum yapmak ise pek sağlıklı olmaz. Nitekim Konyaspor eline geçen fırsatı bu bölümde çok iyi kullandı.
 
DENYS BOYKO KÖTÜYDÜ
 
İLK kez forma giyen Boyko 2 golde de hatalıydı. Frikik golünü kapattığı köşeden, ters ayakta yakalanıp yedi. 2. golde ise hatalı çıktı. 1 kritik gollük hatasını ise kendi telafi etti. Orada maç 3-1 de olabilirdi.
 
BEŞİKTAŞ dün maçı kaybetmedi. 4 gün içinde 3. stoperini kaybetti. Rhodolfo’nun ardından kırmızı kart cezalısı Marcelo da Başakşehir maçında yok. Elde kaldı sadece Alexis... Dün bütün takımı dinlendiren Şenol Güneş gibi tecrübeli bir teknik adam neden alternatifi olmayan 2 stoperi de oynattı? Bunu anlamak mümkün değil. 
 
KONYA zaten sadece savunmayı düşünen bir takım. Şenol Hcca, Marcelo ve Alexis yerine erteleme maçlarıı için düşündüğü ismleri denese daha aklıcı bir tercih olmaz mıydı? Çünkü asıl mühim olan Başakşehir maçıydı.
Yorumlar (4)
Güntekin onay 5 yıl önce
Maçtan önce aynı yorumu yaptım...Erteleme maçlarında oynayacağı stoperlere prova yaptırmalıydı...Hakemler aleyhimize çalışmak için herşeyi yapıyorlar,sadece biz fırsat vermiyorduk...Sosayı ve diğerlerini resmen saha içinde tekme Tokat dövdüler..Hakemler fırsatı yakalayınca nasılda sinekten yağ çıkartıp aleyhimize kararlar veriyorlar dün yine gördük...Güntekin onayın yorumunun altına imzamı atarım....Çok dikkatli olmalıyız çookkk...
Erhan 5 yıl önce
Pes deyince aklıma geldi bu tosiçle olcayı konsol oyunlarında bile oynatmam hele necip ya yürüyüşü depara çıkışı adama müdehalesi nekadar dağınık ya valla dün akşam ettiğim küfür beni on yıl geriye götürdü yazıklar olsun
Ahmet 5 yıl önce
Bu takımdan ilk önçe tosiç ve Olcay kazması gitmeli
Besiktas 5 yıl önce
Erhan futbol bilgin 0
Olcay gecen haftanin yildiziydi ne yaptiki bu macta olcay necip
Senin Qusresma ne yapti artislik hareketlerinden baska