Pepe transferinde Orman'dan kilit sözler!

Beşiktaş'ın Portekizli yıldız Pepe'yi renklerine bağlamasında Başkan Fikret Orman'ın bu sihirli sözü kilit rol oynadı:

GÜNDEM 09.07.2017, 10:41 10.07.2017, 11:50
893

Vatan gazetesinden Erdal Cömert'in haberine göre; 34 yaşındaki yıldız oyuncu Pepe, görüşmeler başladığında Kartal’dan senelik 6 milyon Euro, imza parası ve performans bonusları istedi. Kulübün teklifi sonrasında ise Orman, tecrübeli stopere “Sen bilirsin” diyerek “Kabul etmezsen, kaybeden taraf olursun” mesajını verdi. Bu duruş karşısında inadı kırılan Pepe, yıllık 4 milyon 750 bin Euro ve performans bonuslarına “Evet” dedi

***

Beşiktaş, Portekizli yıldız Pepe’yi renklerine bağladı ve bu transfer hem teknik heyeti hem de taraftarları mutlu ederken yorumcular tarafından da takdir edildi. Ancak transferin siyah-beyazlıların istediği şartlarda bitmesini sağlayan çok önemli bir faktör var, o da başkan Fikret Orman’ın transfer pazarlıkları sırasında Portekizli yıldıza söylediği iki kelime... 

***

Bilimdiği üzere Pepe’ye talip olan tek takım Beşiktaş değildi. Tecrübeli oyuncunun transferinde Kartal’ın çok önemli bir rakibi vardı; Paris Saint Germain... 34 yaşındaki stoperin PSG’den 2 yıllık sözleşmenin yanı sıra ilk 11 garantisi istediği, Fransız ekibinin ise bu şartları kabul etmediği ileri sürüldü. 

***

İLK 11 GARANTİSİ  TALEP ETMEDİ

Ancak Pepe, Beşiktaş’a transfer olurken böyle bir talepte bulunmadı. Buna karşın görüşmeler başladığında siyah-beyazlılardan istediği yıllık garanti ücret 6 milyon Euro’ydu. Buna ek olarak imza parası ve performans bonusları talep etti. İmzayı ise senelik 4 milyon 750 bin Euro’ya attı. (İki senelik maliyeti 9.5 milyon Euro. Ayrıca sözleşmede performans bonusları var.)

***

İşte Pepe’nin bu fiyatı kabul etmesinde başkan Fikret Orman’ın söylediği o iki kelime çok etkili oldu. Orman, Beşiktaş’ın şartlarının iletilmesinin ardından Portekizli futbolcuya “Sen bilirsin” dedi. Bu sözle “Eğer teklifi kabul etmezsen kaybeden taraf sen olursun” mesajını veren Orman’ın dik duruşu sonrasında inadı kırılan deneyimli stoper, siyah-beyazlıların sunduğu şartları kabul ederek siyah-beyazlı formayı sırtına geçirdi.

***

Kaynak: Şampiy10

Yorumlar (0)