Penaltı yasak mı?

Ntvspor yorumcusu Vatan gazetesi yazarı Güntekin Onay kaleme aldı...

 BEŞİKTAŞ nedense maçların ilk 15-20 dakikalık bölümünde etkili olamıyor. Dün de maça iyi başlayan konuk Antalya oldu. Dakikalar ilerledikçe etkinliğini arttıran siyah-beyazlılar hakimiyeti eline geçirse de önceki haftalardaki üretkenliğinden uzaktı. Oğuzhan’ın bireysel becerisi ile önce rakibini eksiltip ardından Sosa ile 2’ye 1 yapıp attığı gol çok klastı. İlk yarıda kerim Frei’ın top kayıpları ve yine Quaresma’nın taç çizgisinde kalması da Beşiktaş’ın oyununu olumsuz etkileyen faktörlerdi.

2. yarıda daha kararlı bir Beşiktaş gördük. Özellikle top rakipte iken sahayı daha iyi parselleyen ve iyi baskı yapan Beşiktaş, maçı kopartacak 2. gole de 2 kez Gomez ile yaklaştı. Gomez son 3 maçta o kadar çok gol kaçırdı ki bunların yarısını atmış olsa 30 gol barajına çoktan dayanmıştı. Ancak genel anlamda Beşiktaş’ta dün ofansif alandaki aksiyonlar siyah-beyazlıların genel çizgisinin gerisindeydi. 
 
GEREKSİZ FAULLER YAPTI!
 
QUARESMA’NIN yerine oyuna giren Olcay’ın ve maç boyunca etkisiz kalan Kerim’in olumsuz görüntüleri de Beşiktaş’ın hücum etkinliğini azaltan faktörlerdi. Sanıyorum Şenol Güneş, Quaresma’yı sarı kartı olduğu için oyundan aldı. Ancak maç sonunda “Keşke Kerim’i çıkartsaydım” diye düşünmüştür. 
 
İSMAİL, Oğuzhan, zaman zaman Sosa ve savunmada Necip ve Marcelo, Beşiktaş’ın iyileriydi. Necip dikkatliydi ve kritik hamleler yaptı. Ama bazı poziyonlarda bölgesini terk edip orta alana çıkarak gereksiz fauller yapıyor. Oyuna son 20 dakika giren Tolgay orta alanı toparladı ve pas trafiğini iyi organize etti. Atiba ise Beşiktaş’ın vazgeçilmezi olduğunu dünkü oyunu ile bir kez daha ispat etti. Kaleci Boyko’ya ise fazla iş düşmedi. 
 
KABUL etmek gerekir ki Antalya da  Eto’o ve Makoun önderliğinde zaman zaman iyi işler yaptı. Özellikle Eto’o’nun delici pasları zaman zaman Beşiktaş savunmasını zorladı.
 
Penaltı yasak mı?
 
SALI günü Trabzonspor maçının ardından dün de Hüseyin Göçek’in Beşiktaş lehine 2 penaltıyı es geçmesi düşündürücü. Atiba’nın formasından çekilmesi ve Diego’nun elle oynaması açık birer penaltı olmasına rağmen Göçek bu 2 pozisyonda da oyunu devam ettirdi. Ayrıca Necip’in Eto’o’ya yaptığı hareket de penaltı. 
 
Milli ara Beşiktaş’a iyi gelecek. Takımda yorgunluk göze çarpıyor. Ayrıca Töre de bu süreçte sakatlıktan kurtulacaktır. 
Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2016, 03:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİHAN
ALİHAN - 3 yıl Önce

Kuddusi Müftüoğlu;-Siz ne yaptığınızı sanıyorsunuz? Adamlar arayı açıp gidecek! Bülent Yıldırım;-Başkanım elimizden geleni yapıyoruz, olmayınca olmuyor. Hüseyin Göçek;-Ne yani golü de biz mi atalım? Kuddusi Müftüoğlu;Onu bunu bilmem daha eyyamcı olun, ne yapıp yapın sonuca etki edin.% bir milyon penaltı. Bir eyyamcı ya rağmen ve onu da yenerek , yine 3 puan aldık.

ADALET BİRGÜN HERKESE LAZIM OLUR
ADALET BİRGÜN HERKESE LAZIM OLUR - 3 yıl Önce

futboldan anlamayan ve kime hizmet ettikleri belli olan düşüncesi iradesi satılmış olan tspor ve antalya maçındaki 4 penaltıyı calamayan düdük sahipleri fenevin ve turk futbolunun ayrıca ligtv patronu n yani yildirim in itleri her türlü pisliği hak yemeyi utanmadan yapacak bizim korkak medyada susucak ama su unutulmamalidirki dün uefa ağlayan hakkımız yendi diyenler bugün ve dun her zaman ŞAMPİYONLUK LARİMİZİ CALDİNİZ Hak yediniz haram olsun ve Şampiyon lugumuzu bu kez calamiyacaksiINIZZZZZZZ....

KARTALIMSIN SEN
KARTALIMSIN SEN - 3 yıl Önce

Her şey resmen apacık alenen ortada hakemleride yenmeyi öğrendik ve yenmek zorundayız tff mhk vs hepsi saldırıyo bjk ya

KARTAL06
KARTAL06 - 3 yıl Önce

Trabzon maçı ve Antalya maçı tartışmasız 4 penaltı verilmedi.Yüce yaradanım ALLAH sizi bildigi gibi yapsın ey hakemler..

FORZA BEŞİKTAŞ
FORZA BEŞİKTAŞ - 3 yıl Önce

Beşiktaş ın şampiyonlukları hep böyledir değerlidir anısı unutulmaz alınteri emek vardır Allah'ım Beşiktaş'ı koru hakkımızı artık yemesinler haramileri cezalandır.cuma hutbesi olmuş yazdıklarım

QWER67
QWER67 - 3 yıl Önce

beşiktaşa penaltı çalmamak meşru birşey haline gelmiş a.k kimse üstünde bile durmuyor fenere olunca ortalığı birbirine katıyor namussuzlar.

RAMAZAN AKPINAR
RAMAZAN AKPINAR - 3 yıl Önce

Quaresma iyi gidiyor, akıllandı diye seviniyordum ama yine eski haline dönmeye başladı, dikkat!.. Gökhan Töre'nin acilen yine eski formuyla dönmesi lazım. Olcay'ın pek forma gireceği yok, aynı şekilde devam ediyor maalesef. Açık futbol oynayan Antalya'ya İkinci yarıda gol atamadığımız gibi, neredeyse gol de yiyebilirdik.

RAMAZAN AKPINAR
RAMAZAN AKPINAR - 3 yıl Önce

Boyko iyiydi. Özellikle kafasına aldığı darbe sonucunda devam etmesi takdire şayandır. Eğer aynı durumda Tolga olsa hemen beni değiştirin işaretini çakardı....