Pektemek-Atiba'ya Veli Kavlak tarifesi

Siyah-beyazlı yönetimin sözleşmeleri sezon sonu bitecek iki futbolcuya Veli gibi yıllık 1.4 milyon euro önerdiği öğrenildi. Pektemek’e 4 yıllık, Atiba’ya ise 1 senelik kontrat teklif edildi.

Pektemek-Atiba'ya Veli Kavlak tarifesi

Atiba Hutchinson ve Mustafa Pektemek’le sözleşme uzatma konusunda henüz anlaşma sağlayamayan Beşiktaş Yönetimi, bu oyuncularla yürütülen görüşmeleri gerekirse sezon sonuna bırakacak.

Siyah-beyazlı yönetimin yaptığı ilk teklife olumsuz yaklaşan, ikincisine ise henüz cevap vermeyen Atiba ve Mustafa’ya üçüncü bir önerinin yapılmadığı belirlendi. Yönetimin iki oyuncuyu performanslarının olumsuz etkilenmemesi için fazla sıkıştırmak istemediği kaydedildi.

Başkan Fikret Orman özellikle kanlı formasını hatıra olarak aldığı Mustafa Pektemek’in takımda kalmasını çok isterken, bütçe konusunda bütün yetkiyi ise Futbol Şubesi Başkanı Ahmet Nur Çebi’ye verdi. Pektemek’in sakat olduğu dönemlerde bile Beşiktaş için sağlığını riske atmasını göz önünde bulunduran siyah- beyazlı yönetim, golcü oyuncuya, Veli Kavlak’la aynı şartlarda sözleşme önerdi.

Mustafa’ya her sezon 100 bin euro artarak yıllığı 1 milyon 400 bin eurodan 4 senelik sözleşme teklif edildiği öğrenildi. Atiba’ya da aynı ücreti vermeyi planlayan Beşiktaş’ın, Kanadalı oyuncuyla sadece 1 yıllık sözleşme yapmayı planladığı aktarıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
cabbar
cabbar - 4 yıl Önce

pekdemek sakat demek koyverin gitsin. bir iki maç oynar gümler. bknz gökhan cam. atiba nın fizik gücünde sorun olduğu söyleniyor o yüzden bir yıllık kontrat güzeldir.

Bjk
Bjk - 4 yıl Önce

atiba'dan nasıl vazgeçilir anlamıyorum. Guintı, ernst neyse bugün de atiba o.

ilker yasak
ilker yasak - 4 yıl Önce

Pekdemek 5 yıldır ne verdiki bırakın gitsin sürekli sakat

ahmet
ahmet - 4 yıl Önce

pektemeğe verilen para çöpe atılan paradır.takım da kalmak istiyorsa üste para versin kalsın.aldığı paraların hakkını ödesin.

elazğkartalı
elazğkartalı - 4 yıl Önce

mustafa da bu konuda gayret etmesi lazım.
5 yıldır hiçbir fayda vermed,i ama biz ondan umudumuzu kesmedik.iyi oyuncu ama hiçbir verim vermeden de dünyanın parasını istemek yakışmaz mustafaya.
1 ile 1,4 arası yere ve fazladır da.
4 yıl müthiş katkı sağla .4 yıl sonra senle yıllık 3ME ile anlaşalım.
verdiğin katkıya karşılkm para iste gözüm