Orman'dan Dev Adım

Transfer görüşmeleri için İngiltere'de bulunduğu söyleyen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın, stat için mali kaynak sağlamak Vodafone ile görüştüğü ortaya çıktı. Orman, sponsordan 15 milyon dolar daha alarak rahatlamak istiyor

Orman'dan Dev Adım

Beşiktaş, İngiltere'de hem futbolcu hem de nakit arıyor.

Parasıkıntısı nedeniyle yeteri kadar hızlı gitmeyen inşaat çalışmalarınıseri hale getirmek için Vodafone firmasıyla Londra'da bir araya gelenBaşkan Fikret Orman, sponsor firmayla görüşerek bazı ödemeleri erkenalmaya çalışıyor. Şu ana kadar Vodafone'dan 10 milyon dolar alanBeşiktaş Yönetimi, tribünlerin yavaş yavaş yükselmesini kullanaraksponsorundan 15 milyon dolar daha almaya çalışacak. Paranın gelmesidurumunda bu miktarın 10 milyon dolarını stat inşaatında kullanacak olanyönetim, geri kalan kısmı ise personel maaşları, yaklaşan borçlar vediğer giderlere harcanacak.

Vodefone'dan gelmesi muhtemel paraylaaçık tribünleri de ortaya çıkartacak olan Beşiktaş Yönetimi, stadın gerikalan kısmı için ise bir miktar kredi kullanacak. Şampiyonlar Ligi'nedoğrudan gidilmemesi nedeniyle mali planlamada aksaklıklar yaşayansiyah-beyazlı yönetim, bazı kredi borçlarının kapanması nedeniylesonbaharda yeni kredi çekebilecek.

Stat inşaatı bitene kadarçeşitli mali hamlelerle işleri yürütmeye çalışan Beşiktaş Yönetimi,şimdiden bazı bankalarla kredi konusunda görüşerek mesafe kat etti.Başkan Fikret Orman'ın, yüksek faiz ödememek için bugüne kadar krediçekmediği dile getirildi. Bu konuda başkanın aksini düşünen yöneticilerise stat bekledikçe kulübün zarar ettiğini söylediler.

YORUM EKLE