Orman: Son 2 şampiyonluğu hakemler belirledi

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Galatasaray'ın şampiyonlukla tamamladığı son iki sezonda sonuçları hakemlerin belirlediğini söyledi.

GÜNDEM 01.06.2019, 14:51 03.06.2019, 14:20 kartalbakışı.com
830

İşte Fikret Orman'ın TRT Spor'a yaptığı açıklamaları;

"Yeni Federasyonun Allah yardımcısı olsun. Zor bir görevleri var. Milli takımın başarısından daha fazla hem finansal açıdan Türk futbolunun sıkıntıları var. Marka değerimiz düşük."

İKİ SEZONUN ŞAMPİYONUNU HAKEMLER BELİRLEDİ

Şampiyonlukların hakemlerin değil, teknik adam ve oyuncuların belirlediği bir lig olması gerekiyor. Son iki sezonun şampiyonunu hakemler belirledi. Sadece bu sezon değil, geçen seneki Galatasaray-Alanyaspor maçı da şampiyonu belirlemişti. Hakemlik faciası yaşandı. Ümit Öztürk'ün yönetimi faciyadı. Bu sene de Rize-Galatasaray ve Beşiktaş-Galatasaray maçları var.

MAÇTAN ÖNCE OYNUYORLAR

Türkiye'deki hakemler, maçı sahada oynamıyorlar. Maçtan önce kafalarında oynuyorlar. Gücün yanında yer almaya çalışıyorlar. Hakemler adil olmak zorunda. Bizim hakemlerimizin Avrupa'da yönettiği maçlar böyle olmuyor. Burada futbolcular iyi niyetli davranmıyor, kabul ediyorum. Ama cezasını verirseniz, bunlar düzelir. Güçlünün olduğu değil, sahada adaletin olduğu bir düzen olması gerekiyor.

GALATASARAY MAÇINDA...

Belli başlı hakemler var. Bunların ellerini ayaklarını futboldan çekmeleri gerekiyor. Genç hakemlere yerlerini bırakmalı. Galatasaray-Beşiktaş maçı başladığı an hemen durumu anlıyorsunuz. Taç mevzusundan bahsetmiyorum. Genel anlamda konuşuyorum. Art niyetli hatayı herkes görüyor. Artık VAR var, herkesin gözü önünde. Kimse bunları yemiyor. Bundan 20 sene evvelki, Beşiktaş'ın şampiyonluğunun gittiği dönemki gibi değil teknoloji.

MHK'DA DEĞİŞİMLER ŞART

MHK'nın değişmesi yönünde bir beklentim yok. Zaten yeni geldiler. Ancak onların içeride çok şey değiştirmesi gerekiyor. Bunu yapabilecek tecrübeye ve güce sahipler. Kurullar, adil ve düzgün olmalı. Birilerinin talimatına göre değil, kurallara göre karar vermesi gerekiyor. Artık bunların son bulması lazım.

Sporx

Yorumlar (1)
Kartal 2 yıl önce
Aynen öyle de fakat sen sahada yırtan parçalayan bir takım kurmaz yumuşak savunmacı hoca getirirsen sahada basmaz çabuk diri olmazsan yine aynı olacak ben Abdullah Avcı yi Şenol un devamı görüyor ve onaylamıyorum.