Orman: "Özbek'i En İyi Ben Anlarım"

Beşiktaş JK Başkanı Fikret Orman, TRT Spor'a konuk oldu ve ilginç açıklamalar yaptı.

 Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Fikret Orman, TRTSPOR’da Derya Oruçoğlu’nun moderatörlüğünde Serdar Ali Çelikler ve Tayfun Bayındır’ın yorumcu olarak yer aldığı ‘’Oyun Planı’’ programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Fikret Orman’ın açıklamalarından öne çıkanlar

- Beni daha da mutlu eden husus Galatasaraylısı, Fenerbahçelisi, Trabzonsporlusu ve diğer takım taraftarlarının kendi takımlarından bizi daha çok takip etmeleri. Bu durum bana çok keyif veriyor.

- 15-20 Ocak tarihlerinde Vodafone Arena için açılış tarihimizi belirleyeceğimizi düşünüyorum. Biz oraya stat değil; saray yapıyoruz. Bunu bittiği zaman herkes görecek. Vodafone Arena milli takımımızın stadı olacak.

- Şenol Güneş’le daha önce de çalışmak istedik. Bilic’ten önce de çalışmak istemiştik ama bugüne kısmet oldu. 15-20 günde gerçekleşen bir durum değildi Şenol Güneş’in takımın başına geçmesi.

- Finansal anlamda krize erken girmemiz avanataja dönüştü. Galatasaray bu duruma düşünce transfere devam etti ve şu anda zorluklar yaşıyorlar UEFA’yla. Trabzonspor kez aynı şekilde transferlere devam etti. Fenerbahçe’nin gelirlerine UEFA tarafından el konuldu. Biz yaşadığımız süreçten sonra disiplinli olarak yolumuza devam etik ve şu anda avantajlı konuma geldik.

- Bir kulübün başına gelmeniz önemli değil; Başarılı bir başkan olarak anılmak, yaptıklarınızla anılmak daha önemli. Benim en büyük kazancım bu.

--Haber reklamdan sonra devam ediyor--
- Metin-Ali-Feyyaz ‘lı Beşiktaş’ın en önemli özelliği tüm oyuncuların birbirini iyi tanıması ve takım olarak oynamasıydı. Şu anda biz de o takıma benzer bir duruma geldik.

- Dany’nin transferini o dönem Bilic ve o sportif direktörümüz çok istemişti ama bunun sorumlusu benim.

- Van Persie ile ilgilendik ama biz bonservis ödemeyi düşünmüyorduk. Fenerbahçe kulübüyle görüşmelere başladı ve fiyatı artınca biz vazgeçtik.

- Seçim için önümüzde yaklaşık 4 aylık bir süre var. Henüz aday olup olmayacağıma karar vermedim.

- Hakemler hata yapabilir bu gayet doğal ama hataların hep bize denk gelmesine tepkiliyiz. Biz iki sezondur dayak yedik.

- Kadromuzdaki stoperlerimiz çok kaliteli ancak oynadığımız futbol gereği hocamız hızlı bir stoper transferi istiyor.

- Tolga hata yaptı ama Dünya’da büyük kaleciler de hata yapıyor ve Tolga da büyük bir kaleci. Santrfor 9-10 gol kaçırır bir tane atar kral olur ama kaleci 10 tane kurtarır bir tane hata yapınca suçlu olur. Kalecilik nankör bir mevkii futbol için.

- Soyunma odasına başkanın girip de ‘’haydi çocuklar’’ diye motive etmesi bana çok samimi ve inandırıcı gelmiyor. Bunlar popülarite için yapılan işler diye düşünüyorum. Soyunma odası teknik direktörün alanıdır ve oranın patronu odur.

- Dursun Özbek çok zor bir görev devraldı. İyi bir Galatasaraylı olmasından ötürü bunu ifade etmiyor diye düşünüyorum. Yaşadığı süreci ben de yaşadığım için kendisini en iyi ben anlarım. Allah yardımcısı olsun.

- Galatasaray’a çok kırgınım çünkü bize 2,5 yıllık stadyum sürecinde hiç destek olmadılar.
Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2016, 00:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yamakasi
Yamakasi - 3 yıl Önce

Ospinaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !