Olaylı Beşiktaş-G.Saray derbisi için dava

Taraftarların sahaya girmesi nedeniyle yarıda kalan Beşiktaş-Galatasaray maçındaki olaylar nedeniyle 52 sanık hakkında kamu davası açıldı.

GÜNDEM 15.01.2015, 13:33
2255
Olaylı Beşiktaş-G.Saray derbisi için dava

Atatürk Olimpiyat Stadı'nda 22 Eylül 2013'te oynanan ve taraftarların sahaya girmesi nedeniyle yarıda kalan Spor Toto Süper Lig'deki Beşiktaş-Galatasaraymaçında olaylar nedeniyle 52 sanık hakkında kamu davası açıldı.

Alınan bilgiye göre, Küçükçekmece 3. Asliye Ceza Mahkemesi, yarıda kalan derbi maçta "çok sayıda taraftarın sahaya girmesi sonucu müsabaka alanının zarar görmesi, kamu görevlilerine direnme, kasten yaralama, 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna (Yasak yerlere izinsiz girme, müsabaka seyrini ve güvenliği bozma, biletsiz müsabakaya girme) muhalefet" suçlarından 52 sanık hakkında kamu davası açtı.


Davanın duruşması Cuma günü saat 10.00'da görülecek.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, taraftarların sahaya girmesi nedeniyle tamamlanamayan Beşiktaş-Galatasaray derbisini 3-0 sarı-kırmızılıtakım lehine tescil etmişti.

Yorumlar (41)
bülent 6 yıl önce
1453 lü ler nerde
Murat 6 yıl önce
Çok iyi. Durmak yok yola devam
Cahit 6 yıl önce
bulent 1453 tayfasi uc bes mac sonra birden kayboldular. siyasilerin olusturttugu gruptular. Besiktas icinde bu tipler barinamadilar haliyle.
Ersin 6 yıl önce
1453 culer hükümet veya paralel oluşumun Beşiktaş a kazığı olarak o maçta Beşiktaş a sabotaj yaptılar ve görevlerini tamamlayıp dağıldılar....Allah bilir hepsi gs veya fb lıydı...
Ercan 6 yıl önce
Beni anlattiginiz konular ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren o macta 80 bini askin taraftarla Turkiye rekoru kirmamizdir. Hic olmassa taraftar konusunda fb ve gs' yi gecerek 1 numara oldugumuzu ispat ettik!
B.j.K 1903 6 yıl önce
Beşiktaş gerçek taraftarı,git gide çarşı grubundan nefret etmeye başladı soğudu farklı nedenlerden dolayı.Artık Beşiktaşın üzerine çarşı grubuyla oyun oynanamayacanı gerçek taraftarın uyandığını gören ve anlayan bazı futbol çevreleri,yeni bir grubun yani 1453 grubunun sanki çarşı grubuna karşı yeni bir grubun ortaya çıkmış gibi gösterilmek istenmesidir.Yani bu şu demekti Beşiktaş gerçek taraftarı önceleri çarşı grubuna sempatiyle baktığı gibi 1453 grubuna sempatiyle bakacak ve bu grubta Çarşının yapmış oldugu gibi Beşiktaşa zarar verecek....
Hulusi 6 yıl önce
Lutfen bir boktan anlamayanlar burada yorum yapmasin. Carsi gurubu Besiktassiz, Besiktas Carsi gurubu olmadan dusunulemez. Ayrica Carsi Dunya capindadir. Hicbir guruba benzemez. Herseyini yillardir Besiktasa vermistir!
Ersin 6 yıl önce
Çarşı Beşiktaşın kalbidir. Dünyanın en büyük takımlarının taraftar gruplarının bile imrenerek baktıkları bir gruptur...Dünkü bebeler Beşiktaşın geçmişini bilmeden burada carsi aleyhine konuşmasında. Çarşının düşmanı çoktur. Çünkü çarşı herşeye karşı...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın