Olayın perde arkası çok şaşırtıcı

Beşiktaş Başkanı Orman, haciz uygulanmaya çalışılan borç için 1 sene önce son taksidin son günü firmanın avukatıyla görüştü. “Parayı yarın alabilirsiniz” dedi. “Tamam, sorun yok” yanıtı geldi. Buna karşın 1 günlük gecikme nedeniyle sözleşmedeki madde yürürlüğe konuldu. Ve olay bu noktalara geldi.

GÜNDEM 18.04.2015, 08:28
843
Olayın perde arkası çok şaşırtıcı

Beşiktaş’a Aktif Reklam ve Matbaacılık tarafından uygulanmak istenilen haciz işleminin yankıları sürüyor. Söz konusu şirkete olan borç yeni bir protokolle yapılandırılmıştı.

 

Yeni sözleşmede ödemelerde 1 günlük gecikme bile olursa eski borç yürürlüğe girer ve tahsil edilir maddesi yer alıyordu. Yeniden taksitlendirilen borç günü geldikçe hesaplara yatırıldı. Ne var ki son ödeme olan ve olayların bu noktaya gelmesini sağlayan 375 bin dolarlık taksit bilindiği gibi 1 gün gecikmeyle şirketin eline geçti.

PARANIN TRANSFERİ KALMIŞTI

Perde arkasında ise Beşiktaşlılar’ı kızdıran bir gelişme olduğu öğrenildi. Yaklaşık 1 sene önce, son taksidin son yatma günü olan pazartesi, başkan Fikret Orman’ın, söz konusu şirketin avukatıyla bir görüşme gerçekleştirdiği belirtildi. Başkanın ödemenin o gün değil ertesi günü yani salı sabah saatlerinde ellerinde olacağını belirttiği ifade edildi. Gelen cevabın ise “Tamam, sorun yok” şeklinde olduğu kaydedildi. Hatta söz konusu paranın hesaba yattığı, transfer işleminin ertesi güne kaldığı da ifade edildi. Ne var ki avukat tarafından sorun olmadığının belirtilmesine karşın 1 günlük gecikme nedeniyle sözleşmedeki maddenin yürürlüğe konulduğu ve olayların bu noktaya geldiği öğrenildi.

 

Cihan ÖZCAN- BUGÜN GAZETESİ

Yorumlar (0)