OLAY HAKEM KONUŞTU

Fotomaç’a özel açıklamalar yapan İskoç hakem, “Ne gördüysem ona göre düdük çaldım. Hata yaptığıma inanmıyorum. Hata yapsam özür dilerim” dedi.

GÜNDEM 09.12.2016, 09:42 09.12.2016, 09:46 kartalbakışı.com
30870
"Türkleri ve kebabı çok severim. Türkiye'nin güzel bir ülke olduğunu biliyorum" diyen Thomson, "Tehdit aldın mı?" sorusuna "Bu çok saçma" diye yanıt verdi.

Dinamo Kiev maçını katleden, verdiği kararlarla ülkesi de dahil tüm dünyadan tepki çeken İskoç hakem Craig Thomson ile Daily Record gazetesinden Gordon Parks aracılığıyla temas kurduk. İskoç hakem, kendimizi tanıtmamızla birlikte heyecanlı bir şekilde "Dinamo Kiev-Beşiktaş karşılaşmasıyla ilgili bir açıklamada bulunamam. Kesinlikle hiçbir şekilde konuşamam. Artık o maç benim için geride kaldı" dedi. Kendisine kararlarını sorgulamak için değil sadece düşüncelerini almak için ulaştıklarını söylememizden sonra biraz sakinleşen Thomson'a Türkiye'de kendisine büyük tepki olduğunu belirttik.

'KARARLARIM DOĞRU'
Thomson bunun üzerine, "Sahada ne gördüysem ona göre düdük çaldım, karar verdim. Hata yaptığıma inanmıyorum. Şundan emin olabilirsiniz, hata yapmış olsaydım, özür dilerdim. Türkleri de kebabı da çok severim. Türkiye'nin güzel bir ülke olduğunu biliyorum. İnsanları da çok sıcakkanlı" ifadesini kullandı. Thomson, Türk taraftarlardan tehdit alıp almadığı ile ilgili sorumuza "Bu çok saçma bir soru" cevabını verdi.
Yorumlar (3)
Türkller 4 yıl önce
Türkleri ve kebabi cok seviyomus bogazinda kalsin onca emegi bir düdükle bitirdin dilerim ki bigün seninle bi yerde karsilasalim bakicaz
s.sezgin 4 yıl önce
Alay mi ediyon lan bir düdükle kartalin kanadini kirdin utanmaz adam İtalya veya İngiliz Lee olsaydı 50 kere özür dilemiştin Türkiye olunca yanlişi doğru görüyorsun.
thomson düşmanın geldi 4 yıl önce
türk kebanını severmiş türkler seni seviyormu acaba senden ülken bile sevmiyor hatta tüm dünya senden nefret ve küfür ve çok tepki gösteriyorlar bende onlara katılıyorum pişkin şerefsiz arkadaşlar elimde olsa daha çok küfür ederdim ama kandil diye bişey demiyorumbu laflar şimdilik ona yeter