O haberlere yalanlama geldi

İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Kulüp Basın Sözcümüz Metin Albayrak'ın, basında yer alan teknik direktör iddialarıyla ilgili açıklaması şöyledir:

GÜNDEM 21.05.2015, 15:27
1205
O haberlere yalanlama geldi

Bugün özellikle Habertürk ve Hürriyet gazetelerinde, ayrıca çeşitli basın-yayın organlarında yer alan haberlerde ve televizyon kanallarındaki yorumcuların yorumlarında, kamuoyunu yanıltmaya yönelik ifadeler dikkatleri çekmektedir. 

Dün yapılan Yönetim Kurulu toplantısının ardından, Teknik Direktörümüz Slaven Bilic ile sezon sonunda tekrar oturup görüşeceğimizi, ayrıca herhangi bir teknik direktör arayışı içinde olmadığımızı açık ve net bir şekilde ifade etmiş olmama karşın, bugün basında yer alan haber ve yorumlar gazetecilik etiğinin dışına çıkıldığını göstermektedir. 

Habertürk gazetesinde, Kartal Yiğit imzasıyla yer alan 'İlle De Luce' başlıklı asılsız haberde, bir takım isimlerin teknik direktör adayı olduğu iddiasının yanı sıra, sanki Başkanımız Fikret Orman ile İkinci Başkan ve Futbol Şubesi Başkanımız Ahmet Nur Çebi arasında bir görüş ayrılığı bulunduğuna yönelik bir intiba yaratılmak istenmektedir. 

İsmail Er imzalı Hürriyet gazetesindeki haberde de, Başkanımız Fikret Orman'ın ismi kullanılarak sezon sonunda Slaven Bilic ile yolların kesin olarak ayrılacağı iddiası bir yönlendirme çabası ve gazetecinin masa başında ürettiği, asılsız bir iddiadır.

Başkanımız Fikret Orman'ın böyle bir ifadesi olmadığı gibi, İkinci Başkanımız Ahmet Nur Çebi ile de aralarında bir görüş ayrılığı yoktur. Yönetimimizde bir zaafiyet varmış gibi yansıtılmaya çalışılan bu haberler üzerinden, internet sitelerinde ve televizyon kanallarında yorumlar yapan kişiler de bu algı operasyonu tuzağına düşmektedir. 

Yönetim Kurulumuz adına bir kez daha ifade ediyorum;

'Slaven Bilic, Beşiktaş'ın teknik direktörüdür ve sezon sonunda sözleşmesinin devam edip etmeyeceği konusu kendisi ile yapılacak olan görüşmelerde netleşecektir. Yönetim Kurulu toplantımızda başka teknik direktörler ile ilgili hiçbir fikir-öneri konuşulmamıştır. Slaven Bilic takımın başındayken ve kendisi ile görüşmeler henüz başlamamış iken, teknik direktör arayışına girmeyi etik bulmuyoruz.'

İki önemli maçımızın arifesinde, basında yaratılmaya çalışılan algı operasyonu çabasını etik dışı buluyor ve kamuoyunun dikkatine sunuyorum. 

Saygılarımla,"

Metin Albayrak
İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Kulüp Basın Sözcüsü

Yorumlar (6)
Semih 6 yıl önce
Senol gunes degil, Morinho da gelse Bu yonetimle bu kadroyla kesinlikle 3. lukten yukari cikamayiz. Seneler hep bosa gidiyor.hersene fb ve gs bayram yapiyor. Ormanin acilen istifa etmesi gerekiyor!
ASİKARTAL 6 yıl önce
morinho fikret ormanı mı çalıştıracak semih? kafasız kafasız konuşmayın lan yönetim mi çıkıp oynayacak?
kenan 6 yıl önce
buradaki çoğu ergen bilmez ama statsız gese küme düşecekti 5 sene önce.
iranlı 6 yıl önce
siz sadece açıklama yapın boyna... siz elinize bir bardak kupası bile alamazsınız...konuş,,, Türkçeniz muhteşim....bu konuda Beşiktaş tam kurumsallaşmış bu anlaşlıyor... of anam of...
Asi Kartal Düşün Bİraz Uyan Ar 6 yıl önce
Semih doğru söylüyo Sen takımın hocanın arkasında duramıyosun! bu kadar şike şahibe dönüyo ses etmiyosun bu oyunun bir parçası oluyosun Bilic ve takım iyi bile dayandı! gs fb bizim yerimizde olsa ligden düşerdi yıllardır! Morinho gelse ne yazar şampıyon olabiliceğimizimi sanıyoruz! sen zannediyomusun son iki haftaya puan farkı önde girsek bizi şampıyon yapıcaklarını? gs fb hakkıylamı geldi buralara?
GÜNEŞ 6 yıl önce
BİLİÇ KESİNLİKLE KALMALI, BİRİ GİDECEKSE FUTBOLU TAMAMEN BİLEN PROFESYONELLER YÖNETECEK DEYİP SONRADA ONLARI KISKANIP TV YE ÇIKMA UĞRUNA ONLARA KÖSTEK OLANLAR GİTMELİDİR