O fotoğraf sadece bir tv görüntüsü

Beşiktaş’ın yeni transferi Ryan Babel, siyah-beyazlı kulüple anlaşmasının ardından bugün ilk kez basının karşısına geçti.

GÜNDEM 03.01.2017, 14:46 03.01.2017, 14:48 kartalbakışı.com
735
Hollandalı futbolcunun Antalya’da kamp yapılan otelde şu sıralarda düzenlediği basın toplantısından öne çıkan başlıklar...

“Dün ilk günümdü. Takım arkadaşlarım beni çok iyi karşıladı. Şu ana kadar her şey çok güzel gidiyor.”

“Kendi ölçeğinde hedefi olan bir takımda oynadım. Her oyuncu büyük bir kulüpte oynamak ister. Beşiktaş da aynen böyle bir kulüp. Burada olduğum için çok mutluyum”

“Baskı altında olmaya alışığım. Daha önce elimden geleni yaptım. Bundan sonra da yine aynı şekilde olacağım. Bu yolculuğun bizi nereye götüreceğini hep birlikte göreceğiz.”

"Takım içindeki rekabet bence çok faydalı olacak. Farklı pozisyonda bol alternatifler var. Rekabet takım için faydalı olacak. Kariyerimde farklı pozisyonlarda oynamayı öğrendim. İdeal pozisyonum kanat olarak görülebilir ama forvet olarak da oynayabilirim.”

“Ben hedeflerle ilgili ya da bulunduğum takımlarla ilgili tanımlar yapmıyorum. Hoffenheim’dan Liverpool’a giderken bir tercih yaptım. Milli takımdaki yerimi sağlamlaştırabilmek için sürekli oynamam gerekiyordu. İngiltere’de kalsam bu olmayabilirdi. Şu anda Beşiktaş’ın bir parçasıyım. Büyük bir takımda oynayacağım. Umarım Beşiktaş’ta güzel başarılar yakalarım”

“Bahsettiğiniz fotoğraf televizyon görüntüsüydü. O esnada Beşiktaş öndeydi. Kalecilerin uyması gereken 6 saniye kuralı var bildiğiniz gibi. O sırada hakemi uyarmak için ben de içimden sayıyordum. O esnada ise 8'i saydığım fotoğraf alınmış. Herhangi bir sonucu kastetmek için yapmadım. Bunu da ilk kez burada söyleme fırsatı buldum.” 

“Genel olarak takım iyi performans gösterdi. Yeteri kadar iyi oynayamadığımız maçlar da var. Futbol neticede sonuç oyunu. Gaziantepspor maçını izleme fırsatı buldum. Umarım ikinci yarıda daha iyi bir performans sergileyebiliriz.”

“Benim için forvet tipi diye bir fark yok. Farklı forvet tipleri bazı maçlarda gerekebilir. Ama önemli olan takım halinde iyi işler yapmaktır. Birey olarak değil, takım olarak hareket etmemiz gerekiyor.”

“Şu anda ligin lideri Başakşehir. En ciddi rakip de Başakşehir görünüyor. Hollandalı arkadaşlarımla henüz iletişime geçmedim. Normalde konuşuyoruz ama henüz iletişime geçmedim”

“Tabi ki Türkiye’yi seven bütün insanlar için üzücü bir durum. İstanbul’u yakından tanıyorum. Burası çok güzel bir şehir. Yaşanan terör olayları üzücü. Çok kötü bir durum yaratıyor. Burayı tanımayan insanların kafasında da olumsuz fikir oluşturuyor. Buraya gelirken beni de bu yüzden eleştirenler oldu. Umarım durum tekrar kontrol altına alınır ve bu ülke huzurlu günler yaşar”
Yorumlar (0)