Neden Olmasın ?

Beşiktaş'ın Arsenal ile oynadığı ve 0-0 berabere kaldığı Şampiyonlar Ligi ilk maçını yorumlayan Güntekin Onay, siyah beyazlıların oyununu beğendi.

Neden Olmasın ?

Beşiktaş sempatisiyle bilinen ünlü futbol spikeri ve yorumcusu Güntekin Onay, Vatan gazetesindeki köşesinde Beşiktaş'ın oyununu övdü. Onay, siyah beyazlıların tek eksiğinin gol olduğunu dile getirdi.

İşte Güntekin Onay'ın köşe yazısı;

"Beşiktaş, Atiba'sız çıktığı Arsenal maçında güçlü rakibinden hiç de geri kalmadı. Hatta oyunun büyük bölümünde üstündü. Santra ile birlikte Demba Ba ile rakip kalede tehlike yaratan Beşiktaş, yine Demba Ba ile 2 net fırsat daha yakaladı. Özellikle devrenin sonunda önünü harika boşaltan Senegalli etkili oyununu golle sonuçlandırmayı haketmişti. 

Orta alanda Oğuzhan ile şekil bulan ataklar, Mustafa'nın sakladığı toplar veservisleri, Veli ile Necip'in çalışkanlıkları, İsmail'in etkili çıkışları Beşiktaş'ı sahada güçlü kıldı. Öyle ki Arsenal gibi bir rakip karşısında devre sonunda topa sahip olma oranlarında bile üstündü siyah-beyazlı temsilcimiz...

Tüm oyuncular çok çalıştı ama Ersan Gülüm, Mustafa Pektemek, Oğuzhan Özyakup ve Demba Ba fark yaratacak düzeyde idi.

Oğuzhan'ın mükemmel pası ile Szczesny'le karşı karşıya kalan Olcay Şahan maçın durgun isimlerinden biri idi. Zaman zaman hem Motta'ya yardımda gecikti, hücumda da beklenen üretkenlikte değildi. Ancak o pozisyonda golü yapsa maçın kahramanı da olabilirdi. 

NEDEN OLMASIN?

Bu tip maçlarda sizden güçlü rakiplere karşı bulduğunuz fırsatları değerlendireceksiniz. Dün gece eksik olan tek şey goldü. 

80'DE Ramsey'in atılması ile 10 kişi kalan Arsenal karşısında Oğuzhan'ın çıkmasını biraz yadırgadık. 

Son derece iyi planlanmış taktiksel oyunda eksik olan tek şey goldü. Gol yemeden maçı bitirmiş olmamız tur şansını Londra'ya taşıdı. Avantaj tabii ki Arsenal'de. Ancak dün geceki oyunu gördükten sonra ”neden olmasın?” diye de sormadan da edemiyoruz."

YORUM EKLE
YORUMLAR
bence kadro
bence kadro - 4 yıl Önce

tolga-sagbek-franco-ersan-motta-atiba-oguzhan-ortasaha?-töre-pektemek-demba ba-belhanda tarzı bir ortasaha bizi sınıf atlatır

alp
alp - 4 yıl Önce

bence motta ilerliyen haftalarda o formayı ismayile kaptırır iyide olur sağbek ve 10 numara desteğiyle beşiktaş saat gibi işleyecektir olcay bu formuyla formasını korumakta güçlük çekecektir saygılar

grpbc
grpbc - 4 yıl Önce

alpe 100% katılıyorum. töre sola, pektemek sağa,sağ bek ve 2 ortasaha lazım. Necip bu yükü kaldıramıyor. Baroni bence biçilmiş kaftan, ligi tanıyor, her türlü puştluğu biliyor, ortasahanın her yerinde oynayabiliyor, maceraya gerek yok..