Necip gibi bazı oyuncular vardır

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic'in, 5-1'lik Kayseri Erciyesspor maçında Necip'e kendisini öptürmesi Spor Servisi'nde masaya yatırıldı.

GÜNDEM 16.03.2015, 14:50
2727
Necip gibi bazı oyuncular vardır

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic'in, siyah-beyazlıların Kayseri Erciyesspor karşısındaki 3. golünü atan Olcay Şahan'ın pozisyonunu başlatan Necip'ten kendisini öpmesini istemesiyle ilgili olarak Mehmet Demirkol, "Zaten Necip gibi bazı oyuncular vardır. Taraftar bazen anlayamaz ancak Necip'le kim çalıştıysa, en çok güvendiği oyuncu oluyor. Türk futbol tarihinde bunun örnekleri vardır. Anlamazsın, takım 20 hoca değiştirir ama o oyuncu sürekli 11'dedir. Taraftarın kafasında sürekli soru işareti vardır ama hocaların kafasında hiç soru işareti yoktur. Bunun örnekleri çok. Necip'in çok uzun bir Beşiktaş kariyeri olaak belli" dedi.

Necip'in vazçgeçilmez olmasının nedenlerini sıralayan Demirkol, "Çok güçlü. Yeteneğini falan her şeyini tartışırsın ki; bence çok düşük değil, sporcu, atlet. Genelliyorum, hepsi değil; ama bizde oyuncular, oyuncuyken antrenman sevmezler, sonra spor yazarı olurlar okumayı sevmezler. Her şeyi yarım yaparlar. Okumadan yazar olunmaz. Çalışmadan sporcu olunmaz. Vücudundaki yağ oranı yüzde 10'un üzerine çıkarsa olmaz. Hep oldurmaya çalışıyorlar. Hep aynı şeyi soruyorlar. Biz bu oyuncuları neden bulamıyoruz, hep onlar buluyor. Bunlar bulmuyor, imal ediyorlar. Sen bulmuşsun, imal edemiyorsun. Bizim taramamızda da problem var; ama daha büyük problem imalatta ve onu orada tutmakta. Mevzu bulmak değil" ifadelerini kullandı.

Örnek sporcu olarak Galatasaray'ın eski unutulmaz ismi ve teknik  direktör Bülent Korkmaz'ı gösteren Demirkol, "Çok mu yetenekliydi,  hayır. Burada beraber çalıştık; ama hala saat 7'den sonra yemek yemez. Yani oturuyorsun sohbet ediyorsun, 'Ben gidiyorum' der gider, saat 10'da yatar. Niye? Adam sporcu. Sabah kalkar koşar. Bülent Korkmaz'la kaç tane seyehata gittik. Yüzünü görmedim. Maçtan sonra oturup sohbet etmez misin? Bülent Korkmaz'la edemezsin. Gider yatar. Uyuması lazım çünkü. Neden? Sporcu. Neden bu kadar uzun bir kariyeri var? Neden yazlığından geri çağrıldığında gidip UEFA Kupası'nı kaldırdı. Çünkü yazlıkta hazırlanıyordu. Önce sporcu olacaksın, yetenekler sonra. Bizde her şey yetenek. Allah vergisi yetenek var. Hayatı boyunca oynar deniliyor. Bu iş böyle olmaz. Böyle olmadığı için olmuyor. Her maçta da seyrediyoruz. Önce sporcu olacaksın. Önce atlet olacaksın, sporcu olacaksın, önce oynayacaksın" yorumlarını yaptı.

Yorumlar (5)
Ahmet Özgür 6 yıl önce
Bizim en büyük problemimiz herkes herşeyi biliyor.. BJK taraftarı kendini yırtıyor ki "Necip, Mustafa futbolcu filan değil". O kadar da emin ki kendinden aksini iddia edeni futbolu bilmemekle suçluyor! Slaven Biliç gibi bu işin eğitimini almış, Hırvatistan milli takımına kadar çalıştırmış bir adam Necip ve Mustafa üzerinde ısrar ediyorsa bir bildiği vardır, benim gibi klavye başında atıp tutmuyor bir bildiği vardır en azından bende iyi biliyordur demiyor!! İşte Türkiye futbol böyle saçma sapan taraftar profili temeline dayalı gitmeye çalışıyor, gene iyi devam ediyor bu kafalarla...
CastieL 6 yıl önce
Kes sesini renkli Mehmet! :)
Black-KARTAL 6 yıl önce
Verecek hic örnek bulamadinda bula bula cirkef bülent i mi buldun.metin ali feyyaz lar i zago yu örnek ver hatta GS den sarbi yi örnek göster. ama o cirkefin adini bu sitede anmayin.
Angaralı Kartal 6 yıl önce
Örnek sporcuya dikiz:Eski adı ÇİRKEF yeni adı İSPİYONCU Bülent.Bizim pırıl prıl Necibi benzete benzete bu dallamayamı benzettin.Hadi ordan goygoycu seni...
AOK 6 yıl önce
Bülent Korkmaz tamam belirli cerceveden bakarsan örnek sporcudur ama Türk Futboluna Hakemleri Baski altina almayi getirmis olup Takimi adina sayisiz Haksiz Kazanclar saglayanda Bülent Korkmazdir. Kendini ceza alanina girer girmez Atipta sayisiz haksiz Penaltilar Kazandiranda ARIF ERDEMDIR. Bu kisilerin Türk Futboluna yararlari kadar zararlarida olmustur..Burada suclu Bülent ve Arifmi yoksa kendisini saha icinde ezim ezim ezdiren Türk Hakemlerimi orasida tartisilir tabi..