Ne Mansız Ne de Üzülmez

Beşiktaş’ın yeni teknik direktörü Şenol Güneş, sportif direktör istemediğini ve futbol tüm birimlerinin kendisine sadece kendisine bağlanmasını istedi. Yönetim de bunun üzerine arayışlarına son verdi.

GÜNDEM 13.06.2015, 08:18
4203
Ne Mansız Ne de Üzülmez

BEŞİKTAŞ yönetiminin bu sezon yeniden devreye sokmayı düşündüğü sportif direktörlük uygulaması rafa kaldırıldı. Yeni teknik direktör Şenol Güneş’in böyle bir görevlendirme istememesi üzerine sportif direktörden vazgeçildi. A takımdan sorumlu yönetici Mete Vardar ile bir durum değerlendirmesi yaparak planlarını anlatan Güneş, “Kesinlikle sportif direktör istemiyorum. Futbolun tek patronu ben olacağım” dedi. 


Güneş, bu taleplerini Beşiktaş’a imzayı atmadan önce de masaya şart olarak koymuştu. Güneş’in yardımcılıklarını Tamer Tuna, Mehmet Kulaksızoğlu ve Eren Şafak yapacak.

NE MANSIZ NE DE ÜZÜLMEZ


Siyah beyazlı kulüp 2013 yılında sportif direktörlüğe Önder Özen’i getirmiş ancak bir sezonun ardından yollar ayrılmıştı. 


Futbol takımında geçen sezon yeniden bir yapılanmaya gidilmiş ve ikinci başkan Ahmet Nur Çebi şube sorumluluğuna getirilirken Mete Vardar da A takım sorumlusu olmuştu. Sezon içerisindeyse İlhan Mansız ve 
İbrahim Üzülmez gibi eski oyuncuların adı sportif direktörlük için geçmişti. 
Yeni sezon için de yine eski bir Beşiktaşlı futbolcunun sportif direktör olması gündeme gelmişti. Ancak yeni dönemde futbolla ilgili tüm birimler doğrudan Şenol Güneş’e bağlı olacak.

Yorumlar (2)
sermet 6 yıl önce
Sportif Direktörlük ile ilgili düşünceleri çok güzel.Çok anlamsız bir makam.İki başlı yönetim saçmalık.
ahmet a. 6 yıl önce
sd anlamsız değil de bu durumda anlamşızlaşır. yani önce hocayı belirliyorsun hocanın seçimiyle sd getiriyorsun. mülayim sert değil mülayim ters. sd hoca da dahil tüm futbol şubesini planlayan profesyoneldir. hocadan sonra değil önce belirlenir.