Ne Çarşı’ymış... Böldük Ülkeyi, Rahat Edin Hadi

Gezi Parkı olaylarına ilişkin aralarında Beşiktaş taraftar grubu Çarşı'nın mensuplarının da bulunduğu 35 kişi hakkında, “Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. Çarşı’nın liderlerinden Cem Yakışkan açıklama yapmazken, kişisel Facebook hesabı üzerinden Beşiktaş taraftarlarının mesajlarını paylaştı.

GÜNDEM 09.09.2014, 13:04
Ne Çarşı’ymış... Böldük Ülkeyi, Rahat Edin Hadi

Paylaşılan ilk mesajda “Eğer Çarşı bir örgütse ve Cem Yakışkan bu örgütün lideriyse, biz de bu örgütün militanlarıyız” denildi.

İkinci mesajda ise Yakışkan’ın 2009 yılında İnönü Stadyumu önünde polisle yaşanan bir çatışmada TOMA’ya karşı tek başına durduğu fotoğraflarıyla birlikte, “Biz Cem Yakışkan’ı böyle biliriz. Yerin dibine batsın iddianameleriniz” ifadesi yer aldı.

Yakışkan’ın paylaştığı son mesajda ise Çarşı’nın öncü olduğu sosyal sorumluluk projeleri hatırlatılarak şöyle denildi:
“Cem Yakışkan’ı silahlı örgüte sokmaya çalışan, Deve Erol’u sırf pankart yapıyor diye kitleyi eylemlere sürüklemekle suçlayan, Koray telefonda kız arkadaşıyla Toma geyiği yaptı diye “Toma’yı ele geçirdiler, hükümeti yıkacaklar”a durumu bağlayan adalet timsali bir savcı... Biz sadece takımımızı ve insanlarımızı sevdik, bu ülkede yaşayan tüm insanları, hepsi buydu... Nükleer’siz Türkiye dedik, kan bağışı hayat kurtarır dedik, Van’da deprem oldu yardıma koşup gittik, LÖSEV yeni binalara başladı, başı biz çektik. Köy okulları dedik, evlatlarımız dedik, en önde yine biz vardık. Soma faciasında otobüsler dolusu arkadaşımız gitti belki bir işe yararız diye. Çocuk işçiler için, çekin pis ellerinizi çocuklarımızın üzerinden dedik. Takipçisi olduk. Bedensel engelli vatandaşlarımız için hâlâ kampanyalarımız, diğer birçok kampanyamız gibi devam etmekte. Hayvan barınakları için yaptıklarımız ortada. Biz bunları Uganda’da yaptık, Türkiye’de silahlı örgütüz... Bi gidin arkadaş ya... Ne Çarşı’ymış be! Hee, böldük ülkeyi, rahat edin hadi şimdi.”

 

KAYNAK : HÜRRİYET

Loading...
Yorumlar (19)
burak lnd 5 yıl önce
adaletsizligin ulkesi canim Turkiyem bu gunlerde gecicek yeni pislikler gelicek.Carsi ve onun gibi dusunenler yine bu adatelsizlerin ve pisliklerin karsinda olucak yine muebbet yiycek ama faz gecmiycek isyanimiz hayata sana degil t-ayip.
conicooper 5 yıl önce
isyan için sol elinizi havaya kaldırırken, sağ elinizde seri numaraları alınmış 200 TL ler varmış diollar. Bu mu devrim.
maf 5 yıl önce
Valla onların elinde 200tl var mı yok mu kesin bişey söyleyemem de, yalnız akepelilerin ellerinde içi dolar dolu ayakkabı kutuları varmış. BAK BU KESİN İŞTE.
çArşı 5 yıl önce
conicooper denilen yaratık. Para aldıklarını kanıtlayabilecek misin lan şerefsiz.İnsanları bu iğrenç ithamlarla suçlamaya utanmıyor musun? Evet lan devrim bu. Senin gibi ak yalakalara karşı başlattığımız bir devrim. 301 can yitip giderken orada çArşı vardı, Van'da evsizler tir tir titrerken orada devlet değil çArşı vardı, engelli vatandaşlar için yüzlerce eneggeli arabası kampanyasını yapan yine çArşı'ydı, Kızılay'ın kan bağışı için ortak kampanya yaptığı topluluk da çArşı'ydı, senin akyalakaların köy okullarına dokunmazken çArşı Anadolu'nun köylerinde okul yaptırdı, kitap,kıyafet gönderdi. Sen ne yaptın akyalaka bu ülke için!
grkan 5 yıl önce
siyaset yapan taraftardan utanırım
ali tekin 5 yıl önce
defol çarşı!!!!
çArşı 5 yıl önce
haberi okuyan ama okuduğunu anlayamayan ger.zekalı insanlara sahibiz
celal 5 yıl önce
bu ülkede düşünceler her zamn siyaseti korkutmuştur sadaka kültürüyle fakir fukaradan oy devşirip zengine peşkeş çekmek hep omurgasız sağ ideolojidir insan değeri ortada yok son yaşanan 10 işçinin ölmesi gibi çarşı bir kavgadır kusura bakmayın ama onun bunun önünde eğilen bi taraftar grubu değil zorunuza giden bu işte
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın