Namoğlu'dan, Mete Kalkavan açıklaması

Spor Toto Süper Lig'de hakem kararları ciddi şekilde her hafta eleştirilirken, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu da bu eleştirilerden nasibini alıyor. Milliyet Gazetesi yazarı Atilla Gökçe, Yusuf Namoğlu ile yaptığı görüşmeyi köşesinden taşıdı. İşte o konuşmanın ayrıntıları...

GÜNDEM 25.10.2017, 10:18 26.10.2017, 10:42 kartalbakışı.com
657

"MHK Başkanı Yusuf Namoğlu ile konuştum. Son haftalarda sıkça yaşanan ve tartışılan hakem kararlarını, hakemlerin yönetim tarzını ve tavırlarını merak ettim. İçtenlikli yanıtlarla hepsini açıklamaya çalıştı. Elbette özellikle hakemlikten gelme yorumcuların "hesap soran" ya da "öyle diyor ama bir de şu var" biçiminde - yargıç edasıyla - itirazları olabilir.

Şimdilik bizden "ne dediyse" o.

***

METE KALKAVAN İLE İLGİLİ SÖZLERİ

"-Dünkü Beşiktaş - Medipol Başakşehir maçını Mete Kalkavan iyi yönetti. Sadece Caner'i kırmızı kartla ihraç etmesi gerekiyordu, öyle yapmadı. O sırada sakatlanan bir oyuncuyla ilgilenmek için dönerek koştuğunu, Caner'in sözlerini ve hareketlerini duymadığını söylüyor."

***

Kaynak: Milliyet

Yorumlar (3)
fikret 3 yıl önce
maç başlar başlamaz eyyama başladı görmediniz faulü emre yaptı üstüne birde taliska sarı kart gördü yazık sana namoğlu
necsoy 3 yıl önce
olay mete değil...olay bazı takımların dokunulmazlığı..aynı kartlar,aynı cezalar,aynı uygulamalara tabi değiliz..eşit koşullarda mücadele etmiyoruz..bu durum da oyuncuların sinirlerini alt üst ediyor...bu maç 4 kart itirazdan..atak kesen oyuncuya kart göstermezken itiraza şak diye çıkarırsan kartı demek ki sen oyundan çok egona önem veriyor ve birilerinden korkuyorsun demektir..iki kollanan takımın derbisinde normalde 2 şer kart fazla çıkardı ama neredeee??
kartal 3 yıl önce
kardeşler caner in yaptığı şey ayıp ama yıllar önce emre fb deykende kameraların yakaladığı bir pozisyonda sinkaflı küfür etmişti ve hakemler yazmadığı için hiç ceza almamıştı onunda araştırlaması gerekmez mi?