Muslera’nın Gomez, Sosa ve Cenk’i yenmesidir...

Mehmet Demirkol dev derbiyi masaya yatırdı. Beşiktaş ve Galatasaray...

GÜNDEM 06.05.2016, 11:31 06.05.2016, 11:33
4625

 Beşiktaş savunmasını yenecek bir Rodallega bulmaktır.


Savunmasındaki 5 pozisyonun hiçbirinde sabit bir oyuncusu olmayan, santrforsuz bir takım, yani Galatasaray’ın Beşiktaş’ı, lideri oyun olarak yenmesi yüzde 1 ihtimal bile değildir, yani mucizedir. Ancak bu durum, Galatasaray maçı kazanamaz anlamına gelmez.

Bunun yolu:

1- Muslera’nın Gomez, Sosa ve Cenk’i yenmesidir...
2- Beşiktaş savunmasını yenecek bir Rodallega bulmaktır.

Atanlarla tutanların maçı


Yani aslında Beşiktaş değilse de Galatasaray açısından bakıldığında bu iki takımın maçı olmaktan ziyade atanlarla tutanların maçı olacak. Podolski ve özellikle Sinan için fark yaratabilecekleri bir oyun bu. Sinan Gümüş’ün skor yapamasa da Rize maçındaki dönüşü sanki sakatlık öncesinden dahi güçlü bir performansın ipuçlarını ortaya koyuyor. Adale sakatlığı yaşayan bir oyuncunun bu kadar güçlü ve asıl önemlisi korkusuz deparlarla oyuna döndüğüne çok az şahit olduk.

Kartal’ın savunmayla imtihanı


Bu, sadece puan olarak değil, oyun olarak da ligin lideri olan Beşiktaş’ın tek sorununu kaşıyabilecek bir silah. Beşiktaş da henüz ideal savunmasına karar verebilmiş değil. İsmail’in hücumda çok etkili olduğu maçlarda savunma sorunu daha da büyüyebiliyor. Ve asıl önemlisi, Mercello’nun yanında kimin oynayacağı da bir muamma. Galatasaray’ın hızlı hücumcularının deparları, Beşiktaş savunmasını kart sorununa da itebilir. Oyunu kazanmak zordan da öte. Maçı kazanmak ise Sinan, Podolski ve Muslera’nın ekstra işlerine bağlı.
Yorumlar (0)