Metin Tekin Pepe transferini yorumladı...

Türk futbolunun efsane ismi ve beIN Sports yorumcusu Metin Tekin, siyah beyazlıların Pepe transferini beIN Transfer'de yorumladı.

GÜNDEM 05.07.2017, 01:09 05.07.2017, 05:47
1451

Önemli transfer Beşiktaş adına. Yıllardır bir stoper arayışı vardı Beşiktaş'ın. Tabi ki transferler yapıldı ama istediği performansı alamadı bir türlü stoperlerden.

***

Pepe'nin Real Madrid kariyeri kendisini dünya yıldızı yaptı. 34 yaşında yapabildi Beşiktaş bu transferi. 2 tane şey var burada. Yaş ve maliyet.

***

Benim bu tip transferlere karşı bir yorumum var. Bu tip oyuncular futbol oynamak için mi? Yoksa  para kazanmak için mi geliyor? Türkiye'ye. Tabi ki her ikisi de idealidir bunun ama eğer Pepe daha çok futbol oynamak için geliyorsa Beşiktaş'a, ben daha çok başarılı olacağını ve 2 sene iyi bir verim alacağını düşünüyorum.

***

Pepe net bir stoperdir. Çok önemli bir oyuncu. O yüzden ben Beşiktaş'ın özellikle Şampiyonlar Ligi'nde önemli bir transfer yaptığını düşünüyorum.  Her ne kadar yaş zafiyeti olsa da.

***

Marcelo'nun kalıp kalmayacağı belli değil. Eğer kalacaksa Pepe ve Marcelo tamamdır diyebiliriz. Dengeli bir stoper olan Marcelo, agresif olan bir stoper Pepe ile iyi bir ikili olacaktır. Asıl soru Pepe buraya Beşiktaş'a futbol oynamak içi mi geliyor?

***

Ben Pepe ile oynasam kesinlikle çekinirdim. Agresif stoperler hücumcu için en büyük problem olan stoperlerdir. Pepe'de böyle bir oyuncu.

***

Zaman zaman bu agresifliği kart görmesine sebep oluyor. Oyun karakteri Pepe'nin bu. Ben, maliyeti bir kenara bırakırsak, faydalı olacağını düşünüyorum bu transferin.

***

Kaynak: Ajansspor

Yorumlar (0)