Metin Tekin: Kazanma refleksi

Osmanlıspor ilk yarıda ihtiyacı olan skoru buldu ama işin içine kalite girince Beşiktaş kazanmayı başardı. Osmanlıspor'un Beşiktaş'ı yenmek için tek şansı vardı: Mücadele ve tempo. İlk yarıda bunu çok iyi yaptılar ama ikinci yarıda mücadele güçleri azalıp, tempoları da düşünce Beşiktaş oyunu ele aldı ve kazanmayı da bildi.

GÜNDEM 14.05.2018, 09:30 15.05.2018, 10:18 kartalbakışı.com
189

Beşiktaş'ı ilk yarı ve ikinci yarı olarak nasıl değerlendirirsiniz?

Osmanlıspor ilk yarıda ihtiyacı olan skoru buldu ama işin içine kalite girince Beşiktaş kazanmayı başardı. Osmanlıspor'un Beşiktaş'ı yenmek için tek şansı vardı: Mücadele ve tempo. İlk yarıda bunu çok iyi yaptılar ama ikinci yarıda mücadele güçleri azalıp, tempoları da düşünce Beşiktaş oyunu ele aldı ve kazanmayı da bildi. Sonuçta hiçbir takım mağlup olmak istemez ve Beşiktaş da yenilgiye karşı bir refleksle mücadele etti.

Güneş'in 11'ini ve değişikliklerini nasıl buldunuz?

İlk 11'e baktığımızda Larin'i gördük. Belli ki Şenol hoca da onu görmek istemiş. Larin hakkında 'Nasıl?' diye sorsanız hala net bir şey söyleyemem. Ama iki maçtaki performansına göre gole yakın olduğunu söylemek mümkün. İkinci yarı oyuna giren Mustafa Pektemek de bütün yılın oyun açlığını gidermek istercesine hırslıydı ve onun gol iştahı da skorda etkili oldu.
Tolgay'ın sakatlanmasından sonra Şenol Güneş'in yaptığı değişiklikler ise biraz da mecburiyettendi ve maçı çok farklı isimlerle tamamladı Beşiktaş bu yüzden.

Öne çıkan oyuncular?

Oğuzhan... Oyun kalitesi ve futbol becerisi ile skorda etkili oldu Oğuzhan... Talisca'nın da sezonu kapattığını gördük. Bu zaman zaman doğaldır. Hedefler azaldıkça konsantrasyon da azalır futbolda. Talisca da bu durumu yaşıyor.

Sonuçta Beşiktaş mağlup olmama refleksi ile skoru lehine çevirmeyi başardı. Ve artık oturup son haftayı bekleyecek. Şampiyonluk şansı bitse de küçük de olsa bir ihtimal dahilinde olan Şampiyonlar Ligi şansını zorlayacak artık Beşiktaş.

Metin Tekin / Sabah

Yorumlar (0)