Metin Tekin'in inancı tam!

Beşiktaş'ın 'Sarı Fırtına' lakaplı efsane futbolcularından Metin Tekin akşam oynanacak Olympiakos-Beşiktaş Avrupa ligi mücadelesini Sabah gazetesindeki köşesinde değerlendirdi.

GÜNDEM 09.03.2017, 07:24 10.03.2017, 01:00
784

- Beşiktaş son haftalarda pozisyon üretmekte zorlanıyor. Şimdi önünde Olympiakos sınavı var. Siyah-beyazlılar, bu karşılaşmada nasıl oynamalı? Bu turu geçmeleri halinde Avrupa'da nereye kadar gidebilirler?

Olympiakos'ta üst üste alınan 3 mağlubiyet sonrası teknik direktör ile yollar ayrıldı ve bu maça altyapı hocasıyla çıkacaklar. Öncelikle bunun Beşiktaş için avantaj yaratacağı düşüncesi siyah-beyazlıları olumsuz etkiler. Sonuçta ne olursa olsun Olympiakos hem takım gücü hem de taraftar desteğiyle tehlikeli bir rakip.

Ligdeki rahat konumları da onlara bu ortamı yarattı. Liginde lider, Avrupa'da yoluna devam eden bir takımdan bahsediyoruz. Beşiktaş yine İsrail'de yaptığı gibi deplasman mantığıyla oynamalıdır. Şenol Güneş'in de böyle düşüneceğini tahmin ediyorum. Tabii ki Beşiktaş kendi oyununu oynayacaktır. Ama Avrupa'da deplasmanda daha akılcı ve dengeli oyunlarla turu geçti. Olympiakos maçında da böyle olacaktır.

Beşiktaş'ın Avrupa'da nereye kadar gidebileceği sorusuna gelirsek… Ben bu alanda Beşiktaş'ın her türlü hayali kurabileceğini düşünüyorum… En büyük hayali bile kurabilirler.

Metin Tekin / Sabah

Yorumlar (0)