Meireles Nerede ?

Beşiktaş'ta doktoru Ertuğrul Karanlık, Siyah-beyazlılar'da sakatlık konusunun gündemde tutulmasına isyan etti.

GÜNDEM 17.09.2014, 12:42
3117
Meireles Nerede ?

Beşiktaş Kulüp Doktoru Ertuğrul Karanlık, Siyah-beyazlı takımdaki sakatlıkların geçen sezon sık sık gündeme getirildiğini belirterek, durumun bu sezon da değişmemesinden rahatsızlık duyduğunu söyledi.

Beşiktaş’ın Çaykur Rizespor maçından sonra basın mensupları ile sohbet eden Karanlık, diğer takımlarda da sakatlıkların yaşandığı hatırlatırken, “Bizim oyuncularımızın yaşadığı sakatlıklar çok fazla gündeme geliyor ve bana göre abartılı bir şekilde yansıtılıyor. Geçen sezon da, bu sezon da yaşanan sakatlıkların yüzde 80’in maç sırasında veya antrenmanlarda yaşanan darbeye bağlı sakatlıklardır. Bu durumun önüne geçemeyiz. Futbolda darbeye bağlı sakatlıklar her zaman yaşanır. Adalelerde meydana gelen yırtıkları da elimizden geldiği kadar çabuk tedavi ediyoruz. Hatta bu konuda Türkiye’de bir çok kulübün önündeyiz“  şeklide konuştu.

 
Karanlık, tedavi sürelerinin kısalığı ile ilgili örneği ise Sosa ve Fenerbahçeli Meireles’in sakatlıkları üzerinden verdi. Doktor karanlık iki futbolcunun da aynı zamanda, aynı sakatlığı yaşadığını hatırlatırken, “Sosa ve Meireles'in adalelerinde 2. derece yırtık meydana geldi. İki futbolcu da aynı dönemde sakatlandı. Sosa’nın tedavisi tamamlandı ve takımla çalışmalara başladı. Meireles ise hala tedavi görüyor. Ancak bu durumlar hiç gündeme gelmiyor. Sürekli Beşiktaş’ta sakatlıklar yaşandığı ve bu durumun olumsuzları üzerine yorumlar yapılıyor. Bizim yaptığımız çalışmalar görmezden geliniyor” dedi.

 

NTVSPOR

Yorumlar (6)
hayrullah 6 yıl önce
bizim sakatlıklarımız daha çok gündeme geliyor çünkü bizim natifimiz yok..
bjk 6 yıl önce
doktoru suçlamak cahillikten kaynaklanıyor.. doktor sakatlandıktan sonra bakan adamdır.. ama adamın sahada sakatlanmaması için ne yapabilir??.. biraz mantık yaw!
rech 6 yıl önce
adamların sezon boyunca 2 en fazla 3 adamında sakatlık oluyor bizde tüm oyuncular tek tek sıradan geçiyor.. Ertuğrul hocam sıkıntı sende değil sen niye rahatsız oluyosun.. sıkıntı zeminde sıkıntı kondisyonerlerde..
19031903 6 yıl önce
Amatör bir sporcu olarak Beşiktaş idmanlarında ısınmadan sonra yeteri kadar streching yapılmadığını gördüm. Bu büyük bir eksiklik
ENGİN 6 yıl önce
gündeme gelmez tabi. çünkü fb de Meireles'in sakatlanınca boşluğu doluyor. bizde ise 3 adam sakat olunca yerine oynatacak adam bulamıyoruz. bu nedenle gündem oluyor. tabi arada renkli basın kasıtlı haberde yapıyor..
erhan 6 yıl önce
benim anlamadığım bu karanlık neden her habere cevap verme gereği hissediyorbak durduk yere kıllandım şimdi yoksa ufak tefek sakatlıkları büyük gibi gösterip birazda tıbbi isimleriyle önemli gösterip daha erken iyleşmeleri reklam içinmi kullnıyor ,,bir tuhaflık var ama hadi hayırlısı sanki 2 yıldır en ufak sakatlığa yırtık diyormuşuz gibi geliyor yoksa gerçek manada yırtıkların 1 aydan evvel iyleşmesi mümkün değil bunlara derece vermekde biraz işin süsü gibi geliyor