Medya Şenol Güneş'i yıpratıyor

Süper Lig’de en çok maç kazanan, A Millî Takım’ı Dünya üçüncüsü yapan, Beşiktaş’a Avrupa’da en başarılı dönemini yaşatan, Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı teknik adamları arasında yer alan  Şenol Güneş çok zorlu bir dönemden geçiyor.

GÜNDEM 11.02.2019, 11:50 13.02.2019, 02:40
739

Bir yanda Beşiktaş gibi büyük bir camiada teknik direktör olarak görev yaparken, diğer taraftaki millî takım faktörü tecrübeli çalıştırıcının üzerinde ciddi bir baskı oluşturuyor. Federasyonun Şenol Güneş’e ilgisinin olduğu bir gerçek. Ancak başarılı teknik adam çıkan iddialar sebebiyle her fırsatta Beşiktaş’ta mutlu olduğunu, sevilip sayıldığını belirtmek zorunda kalmıştı. Özellikle son iki sezondur ne zaman basın mensuplarının karşısına çıksa ayrılmak gibi bir düşüncesinin olmadığını dile getirdi 66 yaşındaki çalıştırıcı.

DAHA NE DESİN?

Şenol Güneş bu hatırlatmalarını Bursaspor maçının ardından basın toplantısında tekrar yapmak zorunda kaldı ve “Kovulmak için hiçbir şey yapmam ama kalmak için her şeyi yaparım” dedi. Hatta hem millî takımı, hem de Beşiktaş’ı çalıştırma konseptine karşı olduğunu da açıkça dile getirdi. Yakın çevresine üzgünlüğünü dile getiren tecrübeli çalıştırıcının, son günlerde çıkan haberler sebebiyle sitemkâr ifadeler kullandığı öğrenildi. İşini yapmakla uğraşırken sürekli farklı farklı konularla medyanın gündemine getirilmesinden dolayı bıktığını belirten Şenol Hoca “Başka kulüplerde neler neler oluyor. Başkaları hakkında bu kadar yazılıp çizildiğini görmedim. Görevimin başındayım diyorum ama hâlâ ‘Ayrılacak’ diye yazıyorlar” diyerek tepkisini dile getirdi.

GÜNEŞ’İ YIPRATAN FAKTÖRLER

∂ 2002 Dünya Kupası’nda saçıyla, giyimiyle uğraşılması,
∂ Trabzonsporlu kimliğinden dolayı rahatsız edilmesi
∂ Kafası yarılmasına rağmen provokasyonla suçlanması
∂ Her sene bambaşka kadrolarla çalışmak zorunda kalması
∂ Hâlâ daha 1996’daki Fenerbahçe maçı için suçlanması
∂ Her fırsatta ‘Beşiktaş’tan ayrılıyor’ haberlerinin çıkması

Türkiye / Murad Tamer

Yorumlar (2)
Kartal 2 yıl önce
Lan renkliler fetöş terim kaç kez isfifaya kalkıştı bunu haber yapmıyorsunuz, adam burdayım takımın başındayım diyor hergün gitti geldi haberleri yapıyorsunuz düşün lan beşiktaşın yakasından Yalaklar
Zehni korkmaz bjk 2 yıl önce
Sayın başkan ve ğüneş işinizi yarım bırakıp bu durumdanda bazıları nemalanıyor bunada sayın orman göz kırpıyor. Bunu yapmaklada bjk ye darbe gıbı bjk ye bunla 2 dır kumpaslar algılar yapımına tff başarısızlıfını bızım hocaylamı gıderecek tff neyde başarı kazandıkı el ettıgı yerı kurutup işi gücü kumpas bunuda nedense hep bjk uzerınde oyunları hıç bıtmedı bıtmetecek yönetımde kuklası olmüş yönetımde acayıp ayrımcılar bjk yıkıcılar. Hoca ayrılırsa guneşi cooook arara olacaktır. Hoca stadsız şampiyonluk lar kazandıran elindeki en üst düzey oyuncuları satıp takımı zayıf morelsız duruma sokan bır zıhnıyet enson bu akillı oyuncu alması takıma kan can geldı derken bır varıyoz tokmak tff den bu yıldırım o koltukta oldugunca bjk rahat yok. Dık duranda bır yönetım yok üzülıyorum bjk yükselişine tekerıne taş koyuyorlar. Gecen yıl dayak bu yılda hoca dan darbe yıyeceyız kursagımızda bırakılıyor yuhhhh olsun