Mazereti Yok

Slaven Biliç’in Balıkesir maçı sonrasında Ersan’ın Sercan’ı düşürdüğü pozisyona ‘kesin kırmızı’ demesini yazarlarımıza sorduk.

GÜNDEM 07.10.2014, 12:28
1452
Mazereti Yok

Güntekin Onay, Ömer Güvenç, Serhat Ulueren ve Ersin Düzen, “Keşke herkes onun gibi olsa ve çıkıp doğruları söyleyebilse” derken, Sinan Engin ise bu konuya farklı bir bakış açısı getirdi.

Güntekin Onay: Gerekeni yaptı

TÜRKİYE’DEKİ futbol ortamını düzeltebilmek için sorumluluk hepimize düşüyor. Ne yazık ki; çoğunluk gerçeği sorgulamak ve doğruyu aramak yerine kendi renklerinin penceresinden bakıyor. Biliç, bir futbol adamının yapması gerekeni yaptı. Pozisyonla ilgili yaratılan algıyı ise abartılı buluyorum. Verilmeyen kırmızı skoru etkileyen değil, oyunun devamını etkileyen bir hataydı. 
 
Ömer Güvenç: Korku olmasa
 
BİLİÇ’İN, Lig TV’nin monitöründen pozisyonu izlemesinin ardından ‘kırmızı’ demesini bekliyorduk. Biliç, Beşiktaş’ın aleyhine kararlarda bas bas bağırıyor. Burada da ‘Balıkesir’in hakkı yendi’ diye bağırdı. Keşke gerek futbolcusu gerek teknik direktörü Biliç gibi doğruyu söyleseler. Belki söyleyecekler ama taraftar ve yönetim “Sen doğrucu başı mısın? Niye söylüyorsun?” diyecek korkusu olmasa.


 
Ersin Düzen: Mazereti yok
 


SLAVEN Biliç, bütün teknik direktörler ve oyunculara örnek olacak bir açıklama yaptı. Bu zamana kadar hocalar bu tür kritik pozisyonlarda kendi yöneticilerinin ve taraftarlarının tepkisini çekmemek için “Ben görmedim”, “Pozisyona uzaktım” diyerek mazeret uydurup dururlardı. Ama Slaven Biliç çıkıp, ne gördüyse onu söyledi. Tam da Süleyman Seba sezonuna yakışır bir davranıştı bu. 


 
Serhat Ulueren: Samimi birisi


 
SLAVEN Biliç buraya geldiği günden beri Türk halkının beğenisini kazanan biri. Dilerim her futbolcu ve teknik adam da kendi aleyhlerine verilen kararlardan sonra Biliç gibi dobra, samimi açıklama yapar. Mesela F.Bahçeli Volkan’ın da ‘Ben Mete Kalkavan’a yanlış yaptım. Bekir’in atılması haklıydı’ demesini beklerdim. Ama umutsuz değilim. İnanıyorum ki o günleri de göreceğiz. 


 
Sinan Engin: Onu ilgilendiren bir olay değil


 
KIRMIZI kart pozisyonu Slaven Biliç’i ilgilendiren bir konu değil. İki hafta sonra Beşiktaş’ın aleyhine bir karar verilirse çıkıp konuşmasın o zaman. 40 yılın başında Beşiktaş’ın lehine de bir karar çıkmış olabilir. Ayrıca bu karşılaşmanın sonucunu etkileyecek bir şey de değildi. Ayrıca eğer Slaven Biliç maçı kaybetseydi bu konuya değinecek miydi acaba?

 

VATAN

Yorumlar (0)