Marcelo'nun gidişine açık kapı..!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, beIN SPORTS'a Siyah Beyazlılar'ın transfer gündemiyle ilgili açıklamalar yaptı. Marcelo'nun transferine açık kapı bırakan Orman, Lens için de "Olmazsa olmazım değil" dedi. 

GÜNDEM 11.06.2017, 02:05 12.06.2017, 10:39
588

Fransa'nın Olympique Lyon takımına transferi söz konusu olan Marcelo'nun transferine açık kapı bırakan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Bizde uzun seneler oynasın diye sözleşmesini yeni uzattık. Çok kıymetli bir oyuncu ve düzgün bir karakter. Efes maçımızda futbol takımı tatildeyken, eşi ve çocuğu ile birlikte basketbol maçına geldi, o kadar da Beşiktaşlı. Bütün Beşiktaş kamuoyunun gözünde müspet bir oyuncu. Futbol profesyonel bir iş. Beşiktaş'ta iyi oynayan futbolcular, diğer takımların ilgisini çekiyor. Oyuncunun ne istediği önemli. Çok mutlu olduğunu düşünüyorum. Teklifler bizim istediğimiz düzeyde. Gitmek isterse, konuşacağız. Gitmek istemezse zaten sorun yok." dedi. 

***

Transfer sezonunun yeni başladığını vurgulayan Orman, "Önümüzde 3 aylık süre var. Beşiktaş transfer yapacak. Stoper bölgesine takviye yapmak istiyoruz. Marcelo'nun durumuna göre ikiye de çıkabilir. Netleşmiş bir şey yok. Kimsenin tahmin etmediği bir transfer de yapabiliriz. Arzu ettiğimiz ve ilgilendiğimiz oyuncular var." diye konuştu. 

***

Vincent Aboubakar'ın takımda kalmak istediğini kaydeden Orman, "Biz de kalmasını istiyoruz. Anlata anlata dilimde tüy bitti. Beşiktaş'ın gerçekleri var. UEFA ile anlaşmamız var, belli bir bütçemiz var. Onlar içerisinde kaldığı takdirde kalmasını istiyoruz. Şartlara bağlı olabilir de, olmayabilir de. Kalacak veya gidecek diye bir şey demek için çok erken." ifadelerini kullandı. 

***

LENS'İN DURUMU

Fenerbahçe'ye Sunderland'den kiralanan ve adı Beşiktaş ile anılan Jeremain Lens konusuna da değinen Orman, "Lens Fenerbahçe'ye gelmeden önce ilgilendiğimiz bir oyuncuydu. Kanatta Quaresma, Babel gibi değerli oyuncularımız var. Gökhan Töre de geliyor. Olursa Aboubakar ve Cenk de kanatta oynayabilecek tarzda oyuncular. Biraz daha netleşmesi için zamana ihtiyaç var. Çok oluşmuş bir şey yok. Olmazsa olmazım değil. Fenerbahçe'de oynadı diye bir kompleksimiz yok. Katkı sağlayacak oyuncuları istiyoruz." açıklamalarını yaptı. 

***

Kaynak: Ntv Spor

Yorumlar (1)
Kartal 3 yıl önce
Fikret efendi şansınıza iyi bir stoper yakaladınız hemde stoper alma özürün varken şimdi onu pazarlamaya çalışıyorsun anlaşıldı size iyi stoper batıyor ama bu sefer yanlışın sana pahaliya patlar haberin olsun.