Marcelo: 'Beşiktaş’la yollarımız tekrar kesişecektir'

Lyon'a imza atan Marcelo, transferinin ardından açıklamalarda bulundu. Beşiktaş’ta 1.5 sezon geçiren ve bu süreçte iki şampiyonluk birden yaşayan Marcelo Guedes, Fransız ekibi Lyon’a 7 milyon Euro’ya (28 milyon TL) transfer olmuştu.

GÜNDEM 18.07.2017, 10:27 19.07.2017, 11:29
688

Fanatik gazetesinin haberine göre açıklamalarda bulunanan Marcelo şunları söyledi:

"Lyon bir süredir beni istiyordu. Beşiktaş’a tekliflerini yaptılar. İki tarafta da bu konuda stres yaratacak bir durum yoktu. Menajerim de görüşmelerde çok iyi bir iş yaptı. Kulüp, ekonomik sebeplerden dolayı teklifi kabul etti, ben de ardından gitme kararı aldım."

***

"Kulübe para kazandırarak gittiğim için mutluyum. Beşiktaş’ta iyi bir performans gösterdiğimi düşünüyorum. Ancak yeni bir rekabet ve başka büyük bir ligde oynamanın nasıl olduğunu yaşamak istiyorum."

***

"Bundan sonraki hedefim, Brezilya Milli Takımı’na seçilmek. Fransa Ligi ve Lyon da bana bu konuda yardımcı olacaktır. Fransa Ligi, Brezilya’da çok fazla seyredilen bir lig."

"Lyon’da başarılı olmak ve kupalar kazanmak istiyorum. Elbette Beşiktaş’ı ve muhteşem taraftarını asla unutamam. Buraya geldiğimde Hannover küme düştü, ben ise şampiyonluk yaşadım. Sonra da bir kez daha şampiyon olup, Devler Ligi’nde oynama şansını yakaladım."

"Hayatımdaki en iyi zamanları Türkiye’de geçirdim. Bu bir son değil, umarım Beşiktaş’la yollarımız tekrar kesişecektir.”

***

Kaynak: Fanatik

Yorumlar (1)
Sahin 3 yıl önce
Lyon la bu kadar sorun yasdiktan sonra onlara oyuncu satmamiz 7.5 degil 8 5 satilmalidi daha yuksek gide bilirdi pepe oynasa di.