Makkelie geçen hafta Hollanda'yı karıştırdı

Olympikaos - Beşiktaş maçı öncesinde UEFA, karşılaşmanın hakemini açıkladı.

GÜNDEM 07.03.2017, 18:27 08.03.2017, 22:08
1186

Dinamo Kiev maçında Craig Thompson'ın kararları nedeniyle şok yaşayan Beşiktaşlılar, UEFA'yı maça iyi bir hakem atanması için faks yağmuruna tutmuştu. Ancak UEFA, Olympiakos - Beşiktaş maçına Hollanda Futbol Federasyonu'ndan Danny Makkelie'yi atayarak büyük bir şok yarattı.

DANNY MAKKELİE, BU HAFTA HOLLANDA'YI KARIŞTIRDI

Polis olan 34 yaşındaki Hollandalı hakem Danny Makkelie, hafta sonu Rotterdam derbisinde Sparta Rotterdam ile Feyenoord arasındaki karşılaşmayı yönetti. Makkelie, Spartta Rotterdam'ın Feyenoord'un 1-0 yendiği maçta Feyenoord atağında çizgiyi geçen topta devam kararı verdi. Danny Makkelie ayrıca Sherel Floranus'un kaleci Roy Kortsmit'in tuttuğu topa eliyle müdahale etmesini de atladı.

Danny Makkelie karşılaşmanın ardından "Benim pozisyonumdan, topun çizgiyi geçtiğini söyleyemem. Yardımcım harika bir pozisyonda duruyordu ve çok iyi bir iletişimimiz var ama topun çizgiden içeri geçtiğini görmedik. Tekrara baktığımızda gol olduğunu görebiliyoruz. O pozisyonda faul düdüğünü çalsaydım çok daha iyi olurdu.'' açıklamasını yaptı.

SporX

Yorumlar (0)