Madrid'den Beşiktaş'a birkaç haftada nasıl geldi?

Beşiktaş'ta 2011 yılında yapılan Julio Alves transferi hakkında iki Portekizli menajer ilginç bilgiler verdi.

Madrid'den Beşiktaş'a birkaç haftada nasıl geldi?

Beşiktaş'ta 2011 yılında yapılan Julio Alves transferinin üzerindeki "sır perdesi'' Portekizli menajerler Miguel Cuesta ve Jonathan Sanchez tarafından yayımlanan "Özel Ajan-Futbolu Ticarete Çeviren Bir İşadamının Hikayesi" kitabıyla aralandı.

İkili Alves'in Rio Ave'den Atletico Madrid'e 2.6 milyon euroya transfer olduktan sadece bir kaç hafta sonra Beşiktaş'a 3.1 milyon euroya transfer olduğunu, Alves'in şirketi Gestifute'nin bu iki transferden de yüzde 50 aldığını iddia etti.

Alves'in hem Atletico hem de Beşiktaş'ın üzerindeki etkisini bu transferde kullanarak, "Jorge pazarı her zaman manipüle ediyordu. İki tarafın yöneticilerini de, futbolcu satın alma ve satması olursa pazar canlı tutulur. Mendes'in Beşiktaş'la özel ilişkileri vardı. Bu ilişkiler Türk tarafında çok sık sorgulandı ama bir türlü sonuca ulaştırılamadı. Çünkü Mendes'in bağlantıları çok fazlaydı" denildi. Braga, Manchester United, Chelsea, Dinamo Moskova, Real Madrid, Zenit ve Beşiktaş'ın Mendes'in elinde oynattığı takımlar olarak gösterildi.

Kaynak: Jornal İ

YORUM EKLE
YORUMLAR
marco
marco - 4 yıl Önce

tüpçü ve adalı saolsun ne diyebiliriz ki.

hamit
hamit - 4 yıl Önce

Besiktas'ta baskanlik yapmis ve baskan adayi olmus adamlarin boyle sahtekarlarla iliskileri olmasi bizi gercekten kucuk dusurucu.

reaperblack_201
reaperblack_201 - 4 yıl Önce

evet evet kesin öyledir, her habere aldanmayın arkadaşlar. ortalık totomaç kaynıyor.