M. Demirkol: Kalecileri ve santrforları değiştirsek!

Birinci sınıf bir gösteri oldu. Her yönüyle. Şenol Güneş bıraktığını açıkladığında söylediğim bu oyun kimliğini devam ettirebilecek bir teknik direktör bulunması gerektiğiydi. Dün akşam Sergen Yalçın bunu sergiledi.

GÜNDEM 23.02.2020, 11:13 25.02.2020, 09:12 kartalbakışı.com
393

Trabzonspor’a kesin bir oyun üstünlüğü sağladılar. Baskı neredeyse maçın başından itibaren 3-0’dan dönen Porto maçının 2. yarısındaki gibiydi. Trabzonspor çıkamadı. Mikel’in değeri yokluğunda anlaşıldı diyebiliriz. Ancak düşük skorlu bir oyun söz konusuysa Trabzonspor’un elindeki kaleci ve golcü performansı her şeyi belirleyebiliyor. Sörloth’un attığı 2 golü atabilecek çok az santrfor var. Sadece ligde değil, dünyada. Ekuban’ın pası olağanüstüydü ama Norveçli’nin pozisyon almak için gösterdiği güç inanılmaz. Ve tabii Uğurcan... Uzun yıllardır, oyuna bu kadar etki eden yerli kaleci görmemiştik.

Gecenin sorusu

Maç inanılmaz bir seviyeye çıkınca, herkes her şeyi yapınca hakem sorun olmuyor değil mi?

Maçın starı

Sörloth... O altyapı oyuncusu değil ama doğduğu yer Trabzon diyebiliriz. Kariyerinin başlangıç noktası Türkiye. İlk golde olağanüstü bir vuruş yaptı. İkinci golde Ekuban’ın harika pasında doğru yere giderken ortaya koyduğu kararlılık ve güç inanılmaz.

Maçın olayı

Sergen Yalçın’ın futbolculuğundan bildiğimiz bir kalite ve cüretinde bir oyun vardı, takım performansı olarak. Bireysel olarak ise bunun çok uzağında bir kalite vardı diyebiliriz. Hüseyin Çimşir’in ise kendi oyunculuğundan bildiğimiz kalitede bir takım seviyesi yoktu. Ancak onun elinde kendi pozisyonlarının ‘Sergenleri’ var.

Kısa mesaj

Sadece kalecileri ve santrforları değiştirsek, herhalde tarihin en büyük hezimetlerinden biri olurdu. Bu kadar fark yaratan bir ikili az bulunur. Sörloth ve Uğurcan özel isimler. (Mehmet Demirkol / Fanatik)

Yorumlar (2)
ZİHNİ bjk 10 ay önce
Bu yazıya aynen katılıyorum.teşek ediyorum.demekki bu maç bjk bin neyinde eksik olduğu bı sınav oldu .haaa iyi bir bjk ola bilmesi için Mehmet bey şah damarını anlatmış. Ah Mehmet bey bu ligin en üst oyuncu topluluğu ki barsalana reale denk bı takımdı .ne hallere getirenler utansın.hem takımı bitirdiler hemde koca çınarı rezil ettiler RABBİM BURUNLARİNİ yerde süründürür yiyemiyeler inşAllah.
Gece kartalı 10 ay önce
Burak Karius vida oynamadın artık Allah aşkına