Love bu maçta olmalıydı

Zorunlu Serdar Aziz-Maicon değişikliği dışında Başakşehir maçı kadrosu sahadaydı. Ön alan baskısı Beşiktaş’ı o kadar çok uzun top kullanmaya itti ki, 22. dakikada Ricardo Quaresma kenara gidip ‘neden pas yapmıyoruz. Neden sürekli ileri vuruyoruz!’ diye isyan etti.

GÜNDEM 30.04.2018, 09:45 01.05.2018, 02:03 kartalbakışı.com
467

Zorunlu Serdar Aziz-Maicon değişikliği dışında Başakşehir maçı kadrosu sahadaydı. Ön alan baskısı Beşiktaş’ı o kadar çok uzun top kullanmaya itti ki, 22. dakikada Ricardo Quaresma kenara gidip ‘neden pas yapmıyoruz. Neden sürekli ileri vuruyoruz!’ diye isyan etti. Beşiktaş, Allianz Arena’da dahi bu kadar pastan uzak oynamamıştı ilk dakikaları... O maçta kırmızı kartın hemen öncesinde baskıyı gören Güneş, savunmayı ‘uzun oynayın’ diye uyardığından beri Beşiktaş baskı görünce vuruyor. Terim, bu riski Donk’un Talisca üzerinde kuracağı baskıyı hesaplayarak almıştı. İki kanatta Q7 ve Babel ve sonra Lens’i de oynatmamayı başardılar.

Love bu maçta olmalıydı

Alvaro Negredo’nun sakatlığı sonrası santrfora santrfor değişikliği yapmayışı Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in en büyük hatası oldu. Vagner Love bir maç oynayacaksa o maç bu maç olmalıydı. Çünkü onun için bundan daha uygun bir savunma göbeği yok.

Gecenin sorusu

Nagatomo’nun dalıp içeri ortaladığı topta Pepe ve Tosiç nereye koşuyor. İkisinin birden Gomis’i takip için kale önünü boşaltması bu seviyede az görülür bir hamlık.

Maçın starı

Nagatomo... Bu kadar defansif görevlerle donatılmışken hücuma yaptığı etki olağanüstüydü. Sonrasında çok az hatayla ama asıl önemlisi ekstra katkıyla sahanın en iyisi oldu. Bir devre arası transferinin şampiyonluğa oynayan bir takıma bu kadar katkı yapabilmesi az görülür bir durum.

Maçın olayı

Negredo’yu anlarım da Babel’in karşı karşıyada dışarı vurduğu top inanılmaz. Tam bir kırılma anı. Ligin en garanti golcülerinden birinin ayağının bu kadar kritik bir anda dolanması inanılır gibi değil. Gerçekten olay.

Kısa mesaj

Fatih Terim belki tam bir dış saha oyunu bulamadı ama bu ön alan baskısı ve Donk’lu oyunla bir derbi oyunu bulmuş görünüyor.

Mehmet Demirkol / Fanatik

Yorumlar (2)
necsoy 3 yıl önce
Love bence de olmalıydı..ancak FB ve GS' nin taktiği bizi bozuyor..ataklarımızı hep sinsi faullerle keserek çoğu pozisyonlarımızı başlangıç aşamasında bitiriyor..saha,lobi ve hakem avantajıyla da bunlar cezalandırılmayınca avantaj sağlıyorlar..dün Belhanda,Donk,Fernando hakkı olan kartları görseydi bugün imparatora methiyeler düzenler yerden yere vuracaktı...

ama yine de dün sonuçlanmayan 2 pozisyon ve GG ile Tosiç'in bariz hataları olmasa şu an liderdik..onların bekleri gole katkı yaparken bizim defans bariz hatalarla göze çarptı maalesef..!!
Mbay54 3 yıl önce
Love olsa ne yazar.Hakemler ve tff kanalıyla beşiktaşa kumpasın kralı kuruluyor.3 maç seyircisiz maç cezası verilen takımın hükmen yenilmesi gerekirken kaldığı yerden maç oynansın diyen bir tff dünyada eşi emsali görülmemiş karara imza atıp devletin spor bakanı kanalıyla aba altından sopa gösteriliyor.Bu ülkede oynanan futbol değil komedi tiyatrosu.Bravo herkese.