Lig yeniden başladı

Beşiktaş rakibine olan pas trafiği üstünlüğüyle ilk yarıda oyunu domine etti. Galatasaray bu sene ilk defa takım halinde topun arkasına geçip garantiyi seçip oyunu öncelikle tutmaya çalıştı.

GÜNDEM 03.12.2017, 03:29 03.12.2017, 12:43 kartalbakışı.com
325
Lig yeniden başladı

Bu uygulama ilk yarıda geçerli oldu. Beşiktaş, 30. saniyede Cenk'in kaçırdığı net fırsat dışında pozisyon bulamadı. Bunun da en önemli nedenlerinden biri Beşiktaş'ın en önemli alışılmış kulvarındaki etkinliği, Denayer-Feghouli yardımlaşmasıyla pasifize edildi.

***

İkinci yarı başında Muslera'nın büyük hatasıyla Cenk golü attı. Bu golle Galatasaray'ın bütün düzeni alt üst oldu. Takım savunması bırakılınca Beşiktaş'ın arka arkaya rekor sayıda net pozisyonları geldi. 3 tane inanılmaz gol kaçtı. Ardından forvetlerin ve orta sahanın yapamadığını Tosic yaptı ve işi bitirdi. Beşiktaş mükemmel bir ikinci yarı sergiledi ve hak ettiği galibiyeti alarak ligi yeniden başlattı.

***

Orta saha ve defans bloğu çok başarılıydı. Performans düşüklüğü aslında ileri uçtaydı. Cenk, Milli Takım da dahil tüm sezonun ağır yükünden alışılmış performansından uzaktı. Babel ve Quaresma vasat bir görüntü çizdiler. Galatasaray'ın sıkıntısı kontrol futbolunu uygulayamayışı. Takımın yapısı buna uygun değil. Zaten bu yüzden de zorluk derecesi yüksek maçlarda sıkıntı yaşıyorlar. Yalnız unutulmaması gereken bir gerçek var ki Galatasaray'ın yediği birinci golden sonraki oyunu teslim edişi, üstünde durulması gereken olumsuz bir tablo. Dün gece Rodrigues'in olumsuz futbolu, kaliteli orta saha oyuncularının da düşük performansları bu yenilgide de önemli rol oynadı.

Hakem Fırat Aydınus iyi yönetim gösterdi ama ilk yarıda Oğuzhan'a yapılan hareket penaltıydı.

***

Ömer Üründül / Sabah

Yorumlar (0)