Lig yarışında bundan sonra ne olur?

Ntvspor yorumcusu Metin Tekin kaleme aldı..

GÜNDEM 01.03.2016, 02:29 01.03.2016, 02:31
464

 İlk 45 dakikadaki Beşiktaş ile ikinci 45 dakikadaki Beşiktaş arasındaki fark neden? 

Esas fark, Fenerbahçe'den kaynaklanıyor. Fenerbahçe, ilk yarı doğru bir strateji ile yani yüksek tempo, önde baskı isteği ve coşkusu ile oynadı. Ve amacına ulaşarak 45 dakika boyunca çok başarılı oldu. Önemli olan baskı yapıp rakibini bozması değil, kazandığı topları da kullanmasıydı. Sadece bozmadı aynı zamanda üretti. İlk yarıda Alper mükemmel koşular yaptı. Volkan Şen müthiş oynadı ve golü buldu.Bu oyunu 90 dakika sürdürebilmesi çok zordu ve Fenerbahçe, özellikle ikinci yarının ilk 30 dakikasında oyunu Beşiktaş'a verdi. Yani benim değerlendirmem Beşiktaş'ın ilk yarı ve ikinci yarı arasındaki fark değil de Fenerbahçe'nin farkıydı... 

* Beşiktaş'ta kimler bekleneni veremedi? 
Beşiktaş'ın beklenen oyunu, ikinci yarının 20-25 dakikalık bölümde vardı. Yani oyunu ele alan, domine eden Beşiktaş... Burada da 4-5 tane çok net pozisyon vardı. Bence bu oyunun anahtar ismi Oğuzhan'ın yanı sıra Olcay çizgilerinin çok gerisinde kaldı. Beğendiğim üç isim vardı: İlk yarıdaki kurtarışlarıyla Tolga. Oyun isteği ve yaptıkları ile Quaresma ve Atiba...Bu üçlünün dışındakiler çizgilerinin altında oynadı. 

* Güneş oyuncu değişikliklerinde geç mi kaldı? 
Hayır... Güneş, doğal olarak ilk yarının sonunda Olcay-Gökhan Töre değişikliğini yaptı. Ha, iyi sonuç aldı mı söylemek zor. Cenk'i geç almasının sebebi, oyunun onun istediği gibi olmasıydı. Yani Beşiktaş oyunun hakimiydi ve pozisyon üretiyordu. Geç kalmasının sebebi buydu ve bence doğru olanı yaptı. Sırf Cenk'i oyuna almak için mevcut baskıyı bozmak çok da akıllıca değildi. 

* Lig yarışında bundan sonra ne olur? 
Şimdi herşey sıfırdan başladı. Beşiktaş'ın 1 maçı eksik. Trabzon deplasmanında ne olacağını bilemeyiz ama 11 haftalık kafa kafaya bir yarış bizi bekliyor. 

* Hakem Cüneyt Çakır nasıl maç yönetti? 
Genelde iyi yönetti diyebilirim. Ama Caner'in çift sarı kartını atladığını düşünüyorum. Kararlarını bu kadar da ince ince incelemek futbol için çok da doğru bir bakış açısı değil.
Yorumlar (3)
KARTALIMSIN SEN 5 yıl önce
Merak ediyorum maçın son on beş dakikası bize küfür eden fener tribünlerinin kapatılacak mı? Yani bütün stad Bursa'ya yapılanı yapacaklar mı ?resmen sözün bittiği yerdeyiz..bir takım nasıl doğranırın kartsız versiyonunu izledik !!yazıklar olsun ..bu ülkenin hiç bir konuda adaletine güvenim kalmadı..!Caner erkin resmen atılmadı 90 dakika oynadı maçı tamamladı bide ilk golde faul yok cüneytin en büyük 2 hatası ve sonuca etki yapdı daha ne yapacak.Farkindamiydiniz fenerli futbolcular herturlu destegi aldiklarini bildikleri icin her pisligi yaptilar hakem bozuntusu eyyamci cakir!pehhh pehhh birde dünyanın en iyi hakemiymiş şeyimin kenarı Ç.Çakır hadi oradan.
Tanju 5 yıl önce
Ben dedim Besiktas birkez daha yenilmeden hemserisi tolga yi kaleden cikarmaz diye. Besiktas yenildi ya,bundan sonra Boykoyu oynatir artik.goz gore gore o kaleci bozuntusunu oynatti ve besiktasi yakti.yonetim de herseyi seyrettigi gibi bunuda seyretti.kadikoye Tolga ile cikilirmi , tuuu yaziklar olsun size!
eses eses 5 yıl önce
abi ben hangi maci izledim bu AQmun tolgasi ne kurtardi ulan delirecem yauv