Lig TV Federasyonu

Fanatik gazetesi yazarı Nilay Yılmaz'ın kaleminden...

 Memleketin çoğu yeri 2 haftadır karla boğuşuyor. Karın geleceği de çok önceden belliydi. Tek bilmeyen yayıncı kuruluş ve futbolun federasyonu. Oturmuşlar hava koşullarını hiç dikkate almadan, 4 aylık planlamayı yapmışlar. Tek dikkat ettikleri yayın saatlerinin çakışmaması. Takımların nelerle karşılaşabilecekleri umurlarında değil. 

17 Ocak 2016 Beşiktaş-Mersin İdmanyurdu maçı. Maçın oynanacağı gün pazar. Maçın başlama saati 20.00. Kar yağışının maç saatinde artarak devam edeceği bir haftadır belliyken, yayıncı kuruluşun çıkarları sebebiyle maç 2 saat önceye alınmadı. Maç ertelendi.

24 Ocak 2016 Trabzon-Beşiktaş maçı. Maçın oynanacağı gün yine pazar. Maçın başlama saati yine 20.00. Maç günü Trabzon’un yoğun kar yağışı altında olacağı bir haftadır belliyken, yine yayıncı kuruluşun çıkarları sebebiyle maç 1 gün önceye alınmadı. Maç ertelendi. 

Artık haftalar öncesinden, saat saat ulaşmanız mümkün hava durumu bilgilerine ve daha havalar günlük güneşlikken belliydi kar geleceği. Ben bile 2 hafta planlarımı meteorolojiye göre yaptım. Ancak tek işi ülke futbolunu yönetmek olan kurum, bir takımın 2 haftadır maça çıkmasını sağlayamadı. Maçların oynanabilmesi için takımların işlerini kolaylaştırması gereken federasyon, maçlar oynanmasın diye elinden geleni yaptı adeta. Çünkü reyting kaygısı futbolumuzun en önemli konusu. Ve maalesef ki artık futbol halkın değil, yayıncı kuruluşun oyunu. Kendi kararlarını kendisi alamayan bir kurum TFF. Maçların ne zaman oynanacağını da onlar belirlemiyor zaten. 

Beşiktaş Yönetimi ertelenen maçları oynamak istedikleri tarihleri TFF’ye iletmiş. Yanlış yapmışlar. Direkt Lig TV yöneticileriyle görüşmeleri gerekirdi.


Dün dündür, bugün bugündür!


Ertem Şener: Başkanım “Serdar Aziz’i satmıyoruz” dediniz ama 10 milyon Euro istediğinizi söylemiştiniz.

Ali Ay: Bugün satmıyorum. O gün demiş olabilirim

Alkış yok mu ya?


Ligin 2. yarısı ortalık yangın yeri olacak diyorlar. Yangın olursa söndürürüz merak etmesinler. (TFF Başkanı Yıldırım Demirören)

Her hafta pasta zararlı


Bu penaltıları kutlamak için eşimden bir pasta isteyeceğim ama hazır değil ev yapımı pasta isteyeceğim. (Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira)

Passolig kaldırılsa?..


Maçlara ilgiyi artırmak lazım. Devre arasında ponpon kızlar girebilir sahaya. Stadyum çevresinde sosyal alanların, aktivitelerin artırılması lazım. Çocuklar için, aileler için. (Rıdvan Dilmen)

Enteresan


Ben gece 1’de yatıp, sabah 6’da kalkıyorum. Kafam çok dolu olduğu için uyurken bile düşünüyorum. (Beşiktaş Başkanı Fikret Orman)
Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2016, 03:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
kartal
kartal - 3 yıl Önce

yönetici olacak bu arkadaşın dönen tezgahtan haberi yok, nasıl şampiyon yapacak bunlar takımı.