Levent Erdoğan'dan Sert Açıklama

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Üyesi Levent Erdoğan, "Mevcut başkan ve yandaşları tarafından hazırlanan tüzük maddeleri Beşiktaş'a değil, adeta kişi ve gruplara çıkar sağlama amacıyla oluşturulmuştur" dedi.

GÜNDEM 17.08.2014, 15:38
Levent Erdoğan'dan Sert Açıklama
Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Üyesi ve eski asbaşkanı Levent Erdoğan, siyah-beyazlı kulübe ait yürürlükteki tüzüğün, kişi ve gruplara  çıkar sağlama amacıyla oluşturulduğunu iddia etti.
 
Yazılı bir açıklama yaparak konuyla ilgili düşüncelerini aktaran  Erdoğan, "2013 yılında, tüzük tadili adı altında hazırlanan yeni tüzük, birçok  maddesiyle eksik ve yanlışlarla doludur. Özellikle o dönem yapılan olağanüstü  kongre öncesi mevcut başkan ve yandaşları tarafından hazırlanan tüzük maddeleri  Beşiktaş'a değil, adeta kişi ve gruplara çıkar sağlama amacıyla oluşturulmuştur"  ifadelerini kullandı.
 
Bir hukukçu olduğunu hatırlatıp, tüzükteki birçok maddeyi kabul  edilebilir bulmadığını belirten Levent Erdoğan, "Tüzük bir camianın anayasası  olup, kişi ve grupların çıkarları doğrultusunda değil, sadece Beşiktaş  menfaatleri doğrultusunda hazırlanması gereken bir olgudur. Sayın başkan Fikret  Orman, defalarca karşı çıkmamıza rağmen bu tüzüğün Beşiktaş'ın önünü açacağını  savunmuş, buna karşı çıkanları ise Beşiktaş düşmanı ilan etmiştir"  değerlendirmesinde bulundu.
 
Aralarında Rahmi Koç, Erdoğan ve Yıldırım Demirören, Nevzat Demir,  Serdar Bilgili, Metin Keçeli ve Turgay Atasü'nün de bulunduğu 283 divan kurulu  üyesinin, bu yanlış tüzüğün kurbanı olduğunu ve üyeliklerinin düşürüldüğünü  yineleyen Levent Erdoğan, şunları kaydetti:  "Bu kararı uygulayan divan kurulu başkanı Sayın Yalçın Karadeniz de o  dönem, tüzükte yer alan bu maddeye karşı çıkmış fakat tıpkı bizler gibi onun da  uyarıları dikkate alınmamıştı. Yalçın Karadeniz bu kararı uygulamamış olsaydı  işte o zaman görevini kötüye kullanmış olurdu. Bu yanlış tüzüğün oluşturulmasında  ve devamında yaşanan bu olayların tek sorumlusu, Beşiktaş Başkanı Fikret  Orman'dır. Çevresinde bulundurduğu birçok vasıfsız kişiye hazırlattığı, tuzak  maddelerle dolu bu tüzük nedeniyle bu olayların yaşanmasına sebebiyet vermiştir."
 
Tüzük kongresinde, yaptıkları uyarıların dikkate alınmaması sebebiyle,  kendisi gibi düşünen arkadaşlarıyla salonu terk ettiğini de vurgulayan eski  yönetici, açıklamasını, "Şimdi başkan Orman 'bu işi nasıl düzeltirim' diyerek,  kendi hazırlattığı tüzüğün arkasında duramıyor, anayasayı delmenin yollarını  arıyor. Bakalım bir yanlışı şimdi başka bir yanlışla nasıl düzeltecekler, merak  ediyorum" ifadeleriyle sonlandırdı. 
 
Kaynak : AA
Loading...
Yorumlar (19)
bossBesiktasss 6 yıl önce
bizde yaslanacagiz birgün,bizde ele avucaz düscez cenemeiz düsücek(Allah düsürmesinde) AMA ABI BUKADARMI yasli insan BESIKTASIMDA TÜRERYa bukadarmiya..SU karedenzden tut Levent erdogana Kadar alayi nefretlik,ne Zaman ilerici konustugunu bilecek isini Dogru yerinde yapacak gencler gelicek BESIKTASIMA COOook merak ediyorum...
hamdi kahveci 6 yıl önce
demekki başkan iyi bişi yapmıs bu tarz insanlar beğenmiyorsa
mertce09 6 yıl önce
yaa şu adamın söylediklerini yyınlamayın. yapmayın reklamını... sadece vır vır vır...
Akynk 6 yıl önce
Beşiktaşımı bu NİKE ağızlılardan kurtar yarabbi...
bjk 6 yıl önce
zamanında bunlarıda gördük.beşiktaşın şuanki durumundan tamamen bunlar sorumludur......şimdiki yönetime dil uzatmaya hiç hakları yok,,,,
Kartal Devrimi 6 yıl önce
Burası Halkın Takımı parası olan konusuo defedin gitsin Halk Mücadelesiyle 19 Mayıs ruhuyla takımı düzlüğe yine çıkartırız SEBA ruhu yeter.
Sağduyu 6 yıl önce
Seni ihraç etseler de bir daha almasalar.
Gezgin 6 yıl önce
Divana üç kez katılmıyanın üyeliği düşer diye madde konmuşmu,,konmuş Harika..Üç toplantıya katılmıyanlar ihraç edilmişmi,,edilmiş Buda doğru ve harika..Bunun yanlış neresinde Levent bey..Sahi siz niye katıldınızki,,sizde kovulmuş olurdunuz..Asıl şimdi ORMAN Dönüş yaparsa taraftarın gözünde Dansöz olurki kendi bilir..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın