Kulüpler Birliği Vakfı kararı aldı!

Spor Toto Süper Lig'de yer alan kulüplerin oluşturduğu Kulüpler Birliği Vakfı, Trabzonspor-Fenerbahçe maçında yaşanan olayları protesto etmek amacıyla bu haftaki maçları 2 dakika geç başlatma kararı aldı.

GÜNDEM 25.04.2016, 16:37 25.04.2016, 16:40
8700

 Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ imzasıyla yapılan açıklama şöyle:

“24 Nisan 2016 tarihinde oynanan TrabzonsporFenerbahçe maçı, Türk futbolunu bir kez daha ülke ve dünya gündemine hiç arzu etmediğimiz bir şekilde taşımıştır. Bu yıl içerisinde çeşitli vesilelerle tepki gösterdiğimiz birçok olay olmasına rağmen saha içi terörünün geldiği bu boyut, bir kez daha harekete geçmemizi gerektiriyor.
“KARARI TFF’YE İLETTİK”
Bu sebeple bu gün Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Sayın Yıldırım Demirören ile, MHK başkanı Sayın Kuddusi Müftüoğlu ile ve yayıncı kuruluş yetkilileri ile görüştükten sonra, Türk futbolunun tüm paydaşları kenetlenmiş olarak tüm maçları 2 dakika geç başlatma kararı aldık. Bu kararı yazılı olarak da Türkiye Futbol Federasyonu’na ilettik.

Türk futbolunun marka değerini zedeleyen her durumda hızla harekete geçtik. Fakat dün gece gördüklerimizle birlikte artık sözlerin yetersiz kaldığı bir noktaya ulaştığımızı fark ediyoruz. Hakemlerimiz, Türk futbolunun değerli bir paydaşıdır ve oyuncular, yöneticiler, taraftar ve futbolun içinde yer alan herkes ve her kurum onlara gerekli saygıyı göstermek mecburiyetindedir. Dün gece yaşanan fiziksel saldırı ise hiç bir şart altında kabul edilebilir değildir.
Umut ederiz ki bu aksiyon aracılığı ile Türk futbolunun tüm paydaşları, nereye geldiğimizi ve dikkat etmezsek bizi ne gibi tehlikelerin beklediği üzerine düşünecektir.”

Yorumlar (3)
RAMAZAN AKPINAR 5 yıl önce
Saçma sapan işlerle uğraşıyorsunuz. Bunların hiç bir sorunu çözmeyeceğini siz de biliyorsunuz ama dostlar alışverişte görsün diye milletle dalga geçiyorsunuz. Hakemleri de protesto edin. Alexis'in eline çarpınca penaltı oluyor da fenerli oyuncunun eline çarpınca neden vermiyor penaltıyı o hakem bozuntusu? Maç 2-0 dan 2-1'e gelecek, belki maçın şekli değişecek!..
Kartal 5 yıl önce
Ramazan akpınar arkadaşım konuyu çok güzel özetlemiş ama başımızdakiler hala üç maymunu oynuyor
Yalnizkartal 5 yıl önce
Hak etti o serefsiz kalenin yanindaki. Yüzde yüzlük penaltiyi vermiyorsun gözünün önünde orta hakeme niye yardimci olmiyorsun. Önceki hafta Gomeze yapilan penalti bunlar Aziz Yildirimin gözüyle görüyorlar. Hepside Aziz Yildirimin köpekleri