Konyaspor’dan gün değişikliğine tepki

Spor Toto Süper Lig şampiyonu Beşiktaş ile ilk başta yarın oynayacağı açıklanan maçın çarşamba gününe alınması, Torku Konyaspor tarafından kabul edilmedi. Federasyonun resmi internet sitesinden yapılan ikinci duyuruda ise maçın çarşamba gününe alınması dikkat çekti.

GÜNDEM 16.05.2016, 17:19 16.05.2016, 17:20
1308

 Torku Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, “Bizim onayımız olmadan maç tarihinde değişiklik yapılamaz. Biz ilk açıklandığı gibi salı günü saat 19:00’da oynamak istediğimizi, bunun dışında teklif edilecek hiç bir gün ve saati kabul etmediğimizi açık ve net bir şekilde spor kamuoyuna duyururuz” dedi.

Beşiktaş, dün Osmanlıspor’u 3-1 mağlup ederek şampiyonluğunu ilan etti. Gözler bunun üzerine Konya’da oynanacak Torku Konyaspor- Beşiktaş maçına çevrildi. TFF, dün gece maçın 17 Mayıs saat 19.00’da oynanacağını duyurdu. Beşiktaş ise bugün maçın 18 Mayıs Çarşamba gününe alınmasını talep etti. Torku Konyaspor ise Beşiktaş’ın bu talebini kabul etmeyip, maçın yarın oynanmasında ısrar etti. Ancak federasyon ikinci duyurusunda maçın 18 Mayıs saat 19.00’da oynanacağını duyurdu.
Torku Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, federasyonun Beşiktaş’ın oyuncağı olduğunu ileri sürürek, “Bu tip durumlarda maç tarihi ve saatiyle ilgili iki takımın onayı gerekir. Eğer takımlardan biri onaylamaz ise maç federasyonun ilk açıkladığı şekilde oynanır. Bu çocuk oyuncağı değil. Biz onaylamadığımız halde maç nasıl çarşamba gününe alınır” dedi.
“ALAY KONUSU OLDU”
Baydar, sözlerine şöyle devam etti; “Torku Konyaspor-Beşiktaş maçının gün ve saatiyle ilgili yapılan değişiklikler spor kamuoyunda alay konusu olmaktadır. Daha önce 19 Mayıs perşembe günü oynayacağımız karşılaşma, önce 17 Mayıs Salı’ya alınmış, ardından Beşiktaş Spor Kulübü’nün arzusu üzerine 18 Mayıs çarşamba günü saat 19:00’da oynanacağına dair haberler basında yer bulmuştur. Gelinen nokta Türk futbolu adına son derece üzücüdür. Torku Konyaspor kulübü olarak sezonun son karşılaşmasını Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi sitesinde ilk açıkladığı gibi, salı günü saat 19:00’da oynamak istediğimizi, bunun dışında teklif edilecek hiç bir gün ve saati kabul etmediğimizi açık ve net bir şekilde spor kamuoyuna duyururuz.”
Yorumlar (9)
hakkı 5 yıl önce
konyanın istediği saatte gönder paf takımı bitsin, kim olduğunu sanıyor bu konyalılar.
FORZA BEŞİKTAŞ 5 yıl önce
Tarihi lekeler ile dolu olan, tek bir şerefli şampiyonluğu olmayan. son ana kadar kuyruğu tff' yi kullanıp bize saçma sapan zamanlarda doping testleri yaptırtan, şu son maçta bile volkan şenin rakibe şikebahçe ceza sahası içerisinde dalıp %100 penaltıya sebep olduğu halde, hakemin gene kıyak geçtiği ve penaltı vermediği, 160m €' luk şikebahçeliler daha hala utanmadan buralarda yazabiliyor. Yaptığınız şike teşebbüslerini say say bitmez. Malum adamın i.başakşehir maçlarında geçtiği kıyaklar, kışın maçları 16:00' da oynatıldı bize ise 20:00 saati uygun görüldü ki, maç iptal edilsin takımın morali dağılsın iyice falan. Yahu o kadar çok ki buraya sığmaz cidden. Bu kadar da zavallılık olmaz.
EN BÜYÜK AŞK BEŞİKTAŞ 5 yıl önce
Heee diyorsun ki Beşiktaş zaten yorgun,bu haldeyken çakallık yapayım 3 puanı alayım. Pazar günü maç yapan takıma Salı günü maç yazılması zaten saçmalıktı,o kadar hak hukuk peşindeydin de buna niye itiraz etmedin. Nalıncı keseri gibi hep kendime yontayım diyorsun da deme. Ayıptır yazıktır...
Yorgaca 5 yıl önce
Ha bir gün evvel, ha bir gün sonra. Siz evinizde oynuyorsunuz neden itiraz ediyorsunuz. Bir gün sonra olması size nasıl bir zarar verebilir. Siz cumartesi oynadınız, şampiyon pazar günü oynadı. Biraz anlayış. Boş yere itiraz ederek rezil olmayın. Makul ve mantıklı olun. Lütfen..
KARTAL 06 5 yıl önce
Hayırdır siz neden itiraz ediyorsunuz? Asıl soru bu! Konya mevlananın şehridir, Hoşgörülüdür insanları. Pazar maç yapmış bir beşiktaşın, salı günü maç yapması normal mi? Eskişehir gibi bir takım küme düştü. Herkes üzüldü. Nefret ettirmeyin takımınızdan!
övünç 5 yıl önce
hayırdır konya bu çıkış niye acaba yoksa maçı vodafone da oynamak için istediğiniz 5 milyon avroyu alamadığınızdan mı ? yoksa bu maçta verilen tribün kapatma cezasından mı ? akıllı olun şampiyonla dans edilmez o sene bu sen bundan sonra her sene artık gayse febe ortaklığı son bulmuştur..
okan 5 yıl önce
noldu ulan, seninde bi hedefin kalmadı bizim de.. neyin artisliği bu ? vay çarşambayı kesinlikle kabul etmiyorlarmış salı olurmuş! ne olacak, nerene battı, ne kaybedecen, ne kazanacan amk sanki..
Hayko 5 yıl önce
Ati Alan uskudari gecti uyanin ey konyalilar lig bitti cerezine kolasina cikiyosunuz maca. Aksam oynasan nolur Sabah oynasan Kimin umrunda.haddinizi bilseniz efendi derdik ama fener olsaydi yaltaklanmaya yarisa girerdiniz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın