Kongre ateşi alev alev, işte başkan adaylarında son durum

Beşiktaş'ta yaklaşan başkanlık seçimi öncesi aday olması beklenen isimler hakkında son gelişmeler. Adaylık başvurusu için yarın son gün.

GÜNDEM 09.10.2019, 10:23 10.10.2019, 15:31 Kartal Bakışı
462

Fikret Orman'ın yaptığı konuşma ile bir anda seçim havasına giren Beşiktaş'ta adaylık başvurularının sonuçlanmasına 1 gün kala ortalık iyice kızıştı.

Eski Beşiktaş Belediye başkanı İsmail Ünal topladığı 300 imzayı divan kuruluna sunarak adaylık sürecini başlatmış oldu. Eski divan kurulu başkanlarından Yalçın Karadeniz ise kendisi için 250 imzayı toplamış durumda, alınan bilgilere göre Yalçın Karadeniz yeterli imza sayısına ulaşmasına rağmen adaylık başvurusu yapmayacak. Fikret Orman'ın son döneminde ikinci başkanblık görevini yürüten Serdal Adalı cephesinde ise adaylığa artık neredeyse kesin gözüyle bakılıyor, kulislerden alınan bilgiye göre Serdal Adalı'nın, İsmail Ünal ile birleşerek seçime girmesi söz konusu. Serdal Adalı'nın adaylığını henüz açıklamıyor oluşunun arında bu durumun netleşmemesi yatıyor.

1903 Birliği Başkanı Melih Arslan'da adaylığını açıklayan isimler arasında yer alıyor. Dün katılığı bir radyo programında imza toplamaya başladığını söyleyen Melih Arslan, Beşiktaş'a sahip çıkmaya çalışıyoruz, geleceğe dair umutlarımız var dedi.

Son kongrede Fikret Orman'ın karşısına aday olarak çıkıp 1617 oy alan Hürser Tekinoktay ise henüz yeterli imza sayısına ulaşamadı. Kongre üyelerinin sadece bir adaya imza verebilme hakkı olduğu için, üyeler son güne kadar diğer adaylar netleşmeden karar vermek istemiyor. 

Taraftarın uzun zamandır kulübün başında görmek istediği isim olan Ahmet Nur Çebi'de imzaları toplamış  şekilde bekliyor. Büyük bir sürpriz olmaz ise en geç yarın Ahmet Nur Çebi başkanlığa adaylığını açıklayacak.

Yorumlar (1)
Deplasman kartalı 1 yıl önce
Ahmet Nur Çebi gelecek dertler bitecek.