Kondisyoner Montanana'dan dikkat çeken açıklamalar

Beşiktaş’ta Şenol Güneş’in yardımcılığını yapan İspanyol kondisyoner Miguel Peiro Montanana, Şili basınına çarpıcı itiraflarda bulundu. 

GÜNDEM 21.12.2018, 09:23 22.12.2018, 23:33 kartalbakışı.com
2048

La Cuarta gazetesine konuşan ve ekonomik durum hakkında ilginç bilgiler aktaran Montanana “Beşiktaş’taki bu durum yeni değil. Geçen sezondan gelen bir süreç. Türk Lirası’nın dolar ve euro karşısında değer kaybetmesiyle Türkiye’de ekonomi çok etkilendi. Türk Lirası, çok değer kaybetti ve tüm ülke bundan çok zarar gördü” ifadelerini kullandı. Montanana, “Kulüpte maaşını alamayanlar var, bu doğru. Parasını alamayan oyuncular da ayrılmak istiyor. Negredo niye ayrıldıysa Pepe de o yüzden ayrıldı. Pepe’nin kulüpten 10-12 kişiye maaş verdiği yazıldı. 9 milyon euro kazanan bir futbolcunun başkasına 2 bin verdiğini hayal edin. Çok büyütülecek bir şey değil” yorumunu yaptı.

Medel’in takımdaki geleceğini de değerlendiren İspanyol çalıştırıcı “Kulübün bütçesiyle ben ilgilenmiyorum. Ama kesin olarak gözüken bir şey var ki Medel’in ayrılması kulübün yararına olacaktır. Takımda en çok maaş alan oyunculardan birisi. Kulüp zaten maaşlarda denge politikasına gitmek istiyor. Eğer West Ham, Beşiktaş’ın istediği ücreti verirse Medel, o zaman ayrılabilir” dedi.

Skorer

Yorumlar (0)