Komutan Quaresma!

Ricardo Quaresma’nın, Kayserispor maçındaki futbol gösterisi ülkesinde de yankı buldu. Portekizli yıldızın maçtan sonra çektirdiği üçlünün videosunu internet sitesinden yayınlayan Record gazetesi, yetenekli oyuncuya övgü yağdırdı.

GÜNDEM 02.05.2016, 06:41 02.05.2016, 06:42
633

 Portekiz basını, Ricardo Quaresma’nın, Kayserispor maçındaki başarılı performansına geniş yer ayırdı. Siyah-beyazlı futbolcunun ilk yarıda attığı şık golün haricinde maç sonu sevinç gösterileri de medyada yer buldu.

Record gazetesi, internet sitesi üzerinden karşılaşma sonunda Quaresma’nın taraftarlara üçlü çektirdiği anların videosunu paylaşarak, “Beşiktaş’ın ustası Ricardo Quaresma. Kuşkusuz büyük bir haber değil. Quaresma zaten Beşiktaş’ın ustası ve komutanı olduğunu daha önce ispatlamıştı. Sahada parlayan Quaresma, maç sonu kutlamalarının da lideriydi” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş’ın, Kayserispor’u farklı yendiği maçta Quaresma ve Oğuzhan hem skora katkıları hem de performanslarıyla öne çıktı. Adeta rüzgâr gibi esen ikili, Kartal’ın kanatları oldu. Merkezden tam 6 kez hücuma top çıkaran Oğuzhan, attığı golün de mimarı olmayı başardı.

OPTA’nın hazırladığı gol haritasında, kendi yarı sahasında Marcelo ve Atiba ile paslaştıktan sonra topun Tosic’e gitmesini sağlayan genç yıldız, ardından Gomez’in önünde yaptığı koşuyla gol alanı yarattı. 12 pas sonrası gelen golle siyah-beyazlılar maçı koparmayı başardı.

Maçta 3. golü atan Ricardo Quaresma da sezonun en etkili olduğu maçlarından birini oynadı. 62 kez topla buluşup, 1 gol atan Portekizli futbolcu, 2 hücum pası ve 5 hücum ortasıyla, Sosa ile beraber maçın en iyisi oldu. 11 kez de ikili mücadeleden başarıyla çıkan ve bunu 5 çalımla taçlandıran Quaresma maça damgasını vurdu.
Yorumlar (0)