Kısa vadede Tolgay Arslan

Milosevic, savunmada; Opare, sağ bekte; Tolgay Arslan ise orta sahada Slaven Bilic'in elini güçlendirecek.

Kısa vadede Tolgay Arslan

Üç kulvarda zirve mücadelesi veren Beşiktaş, artık geleceğe daha güvenli bakıyor. Savunmaya alınan Milosevic, sezon sonu gönderilecek Sivok'un boşluğunu doldururken, Ersan ve Franco için de iyi bir natif olacak. Opare de sadece Serdar'a kalan sağ beke yeni bir soluk getirecek. Tolgay transferi ise orta sahaya sağlayacağı katkı kadar yönetimin elini güçlendirmesi adına da çok önemli. Tolgay'ın takıma katılması sonrasında Atiba'nın taleplerinden büyük ölçüde vazgeçmesi bunun en büyük göstergesi.

İKİ GÖRÜŞ 

Ömer Üründül: Bilic'in doğruları yapması önemli
Beşiktaş, günümüz futbolunun istediği ilkelere uyarak üç transferle kadrosunu daha da genişletip, bol natifli bir duruma getirdi. Avrupa kulvarında da devam ettikleri zor bir yarışın içine giriyorlar. Tabii ki rekabet gerekli bir şey. Önemli olan Bilic'in kadro tercihlerinde doğruları yapması. Beşiktaş sürekli dikine presli ve tempolu oynayan bir takım. Herkes koşuyor, yardımlaşıyor ama ofansif zenginlik için takımın olmazsa olmazı olan tek isim Demba Ba'nın fizik gücünü mutlaka yükseltmesi gerekiyor.

 

Metin Tekin: Kısa vadede Tolgay Arslan


Bu transferler, Beşiktaş'ın kendinden emin olduğu transferler gibi gözüküyor. Bunu tabii ki ilerleyen haftalarda göreceğiz. Ama Bilic'in kısa vadede kullanabileceği isim olarak Tolgay gözüküyor; gerek mevki, gerekse oyuncu kalitesi açısından. Ve Tolgay'ın varlığı, yeri garanti gözükürken istenilen performans alınamayan Oğuzhan'ı bakalım bu kızışan ortamda nereye getirecek? Özetle Opare ile Milosevic gelecek sezon, Tolgay ise bu sezon şampiyonluk hedefinde Bilic'in en çok kullanacağı transferler olarak gözüküyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
akın
akın - 4 yıl Önce

natif nedir ya. kaç zamandır natif yerine natif çıkıyor. doğru düzgün yazacaksanız yazın. Türkçeyi baştan mı kuracaksınız.

ytkn
ytkn - 4 yıl Önce

hakketen yeni yeni laflar türedi son zamanlarda.. natif lafı da atbaşı en önde spor basınında

can kurt
can kurt - 4 yıl Önce

natif DOĞAL DEMEK

maf
maf - 4 yıl Önce

Lz uzun zamandır site böyle ilk defa mı görüyorsunuz. Site her ne aikimdense a l t e r natif yazılmasına izn vermiyor.Yazdığın zamanda a l t e r kısmını siliyor. Tıpki altta sizin yorumlarınızda olduğu gibi.

Cem
Cem - 4 yıl Önce

Herkes " secenek " kelimesini kullansa hem taa guzel, hem taa sahane olucek ! :)