Keskin onu önerdi! Rafael Toloi...

Şenol Güneş'in teknik direktörlüğe gelmesi ile dış transfere hız kazandırmaya çalışan Beşiktaş tecrübeli hocanın istekleri doğrultusunda hareket ediyor.

GÜNDEM 14.06.2015, 13:00
3620
Keskin onu önerdi! Rafael Toloi...

Yeni oyuncuların kampa yetişmesini isteyen transfer komitesi geçen hafta yaptığı temaslardan gelecek cevapları bekliyor.

SAĞBEK VE STOPER TRANSFERLERİ İÇİN TEKLİF VERİLDİ CEVAPLAR BEKLENİYOR

Sağ bek için Liverpool'dan ayrılan Glen Johnson'ın menajeri ile görüşen ve 2 yıllık teklif sunan siyah-beyazlılar bu cevaba olumsuz yanıt gelmesi halinde yeni bir rota çizecek. 30 yaşındaki İngiliz futbolcunun Ada'da başka talipleri olsa da şu ana kadar en ciddi teklif Beşiktaş'tan görünüyor.

Stoper bölgesine mutlaka bir ve hatta uygun olması durumunda iki oyuncu almayı planlayan Beşiktaş bu bölge için ilk etapta Brezilya pazarına açılıyor.

Gökhan Keskin'in Brezilya'da yaptığı gözlemler ve sunduğu rapor doğrultusunda stoper için Rafael Toloi'de karar kılan siyah beyazlılar oyuncunun kulübü Sao Paulo'nın kapısını çaldı.

24 yaşındaki oyuncunun hem 5 milyon Euro civarındaki bonservis tutarı hem UEFA şartları sebebiyle kiralama yolunu seçen Beşiktaş transfer komitesi mümkün olan en uygun fiyata bu transferi bitirmeye uğraşacak.

PORTO'YA PEDRO FRANCO-JOSUE TAKASI TEKLİF EDİLDİ

Transferler için kaynak yaratma çabasında olan ve kendi oyuncularına gelecek transfer tekliflerine de açık olan siyah-beyazlıların bir diğer formülü de takas yapmak.

Pedro Franco için dolaylı yoldan fiyat soran Porto kulübüne Josue-Pedro takasını öneren Beşiktaş, Bursaspor'un da yeniden kiralamak istediği Portekizli oyuncu için Şenol Güneş avantajını kullanmak istiyor.

Josue'nin menajeri Portekiz basınına, Bursaspor'a çok yakın olduğu yazılan oyuncusu için her şeyin göründüğü kadar basit olmadığını ve Josue'yi isteyen başka Türk kulüplerinin de bulunduğu açıklamalarını yapıyor.

Josue'nin Şenol Güneş'in Beşiktaş'ın başına gelmesinden dolayı siyah-beyazlı takımı daha çok istediğini bilen Beşiktaş yönetimi de Porto'nu Pedro Franco için harekete geçmesini fırsat bilip doğrudan takas önerisinde bulundu.

Bu öneriye hayır demeyen Porto yönetimi ise siyah-beyazlılara bu hafta konuyu değerlendireceğini iletti

Transfer komitesi Glen Johnson, Rafael Toloi ve Josue transferlerinde bu hafta sonuna kadar olumlu veya olumsuz olarak bir sonuca ulaşmak istiyor.
Ali Danaş, İstanbul-DHA

Yorumlar (5)
fatih 6 yıl önce
brezilya liginde hangi takım olduğunu tam bilmiyorum ama yanılmıyorsam cruzeiroda diye biliyorum dede var stoper pozisyonunda hem hava toplarında hemde kademelerde başarılı olduğu söyleniyor keşke dede gelse stopere
hbf 6 yıl önce
Toloi super olur superrrr. Ilac olur ilacc. Franco iyi bir tamamlayici olur. Senel gunese guveniyoruzz. Gencleri adam edecek. Besiktas iyi yolda
1903-isa 6 yıl önce
Senol gunese guveniyorum yalniz stoper brezilyadan alinmamali riskli olabilir ayrica 28 ustu olsa daha iyi olur
AOK 6 yıl önce
Toloi dogru karar ama tek basina toli transferi eksik olur.. Yanina mutlaka iskandinav ülkelerinden biri daha gerekiyor.. Yada Skrtl -Toloi yi defansa koy arkana bile bakma..
Sergio 6 yıl önce
Rafael Toloi ile Pedro Franco ayni stil oyuncu,boylarida ayni,bize daha cok SKRTEL gibi fizikli,kesici,sert bir stoper lazim.