Kendi hayatımı yaşayabiliyorum!

Bu sezon Spor Toto Süper Lig'de attığı 25 golle Beşiktaş'ın şampiyonluk yolundaki en kilit isimlerinden biri olan Mario Gomez, futbol yaşantısının getirdiği statüden memnun olduğunu söyledi.

GÜNDEM 12.05.2016, 11:57 12.05.2016, 12:00
8386

 Playboy dergisinin Almanya'da çıkan son sayısına konuşan Gomez, dünya yıldızlarının statüsünde olmadığı için mutlu olduğunu ifade etti. Gomez "Kariyerimi Messi, İbrahimovic, Ronaldo ve Neymar gibi isimlerle değişmek istemem açıkçası. Hepsi harika, inanılmaz paralar kazanıyorlar ve milyonlarca insan, onların rolünü almak istiyor. Ama mesela Zlatan'ın Paris'te sokağa çıkamadığını biliyorum" diye konuştu.

 
Dünya yıldızlarının kendisiyle kıyaslayan Gomez, "Ben Beşiktaş'ta oynayan Mario olmayı tercih ediyorum. İstediğim gibi yemeğe gidebiliyorum, tatile gidebiliyorum, kendi hayatımı yaşayabiliyorum" diyerek memnuniyetini dile getirdi.
 
2016 Avrupa Şampiyonası'nda Almanya'nın kadrosunda bulunmak istediğini söyleyen Gomez  "Avrupa Şampiyonu olmak istiyorum, benim buna katkım 3 dakika oynamaksa bile mutlu olurum" ifadesini kullandı.
 
2014 Dünya Kupası kadrosuna çağrılmadığı için Milli Takım Teknik Direktörü Joachim Löw'e kızgın olmadığını vurgulayan Gomez, "Ben kinci bir insan değilim, suçu başkalarında arayan biri de değilim. Fiorentina'da uzun süre sakat olmamın suçlusu Löw değildi", diye konuştu.
 
Kişilik olarak gelişim gösterdiğini de ifade eden Gomez "Yıllarca herkese kendimi beğendirmeye gayret gösterdim. Bu geçti artık. Futbol bir toplum sporu ve beni sevmemek herkesin hakkı" diyerek sözlerini noktaladı.


Fatih Demireli/NTVSPOR
Yorumlar (3)
BJK 5 yıl önce
Gomez gidecek diyen medyaya ve gazetecilerede bu söyleşi kapak olsun.  "Ben Beşiktaş'ta oynayan Mario olmayı tercih ediyorum".
burak 5 yıl önce
Allasen gideceksen bas git.. geldiginden beri bu kalacakmi gidecekmi sorusuna hic bir yere gitmiyorum benim kulubum bjk diyemedin.. bu yuzden bu taraftarin gonlunde bi dembaba kadar taht kuramadin 2 demba lik performansin olsada
burak 5 yıl önce
Kaldiki bu kulup sana yepyeni bir kariyer hediye etti resmen.. yeniden eski gunlerine dondun.. is ahlaki yuksekmis alman disipliniymis.. almanlarda vefa yokmu ulan..