Kavalcı Oğuzhan'a sahip çıktı

Beşiktaş tribünlerinin son maçlarda yoğun tepki gösterdiği Oğuzhan Özyakup için, Futbol A Takımından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kavalcı özel açıklamalarda bulundu. 

GÜNDEM 13.11.2018, 09:07 14.11.2018, 15:29
763

Samet Aybaba ve Slaven Bilic dönemlerinde de takımın başında yönetici olarak bulunan ve bu alanda büyük bir tecrübeye sahip olan Kavalcı, “Oğuzhan’ı kazanmamız lazım” diye konuştu.

Siyah-beyazlı taraftarların yetersiz performans nedeniyle Oğuzhan’a zaman zaman tepki göstermesinin normal olduğuna vurgu yapan Ahmet Kavalcı, “Tepkiler bir oyuncuyu kazanmaya yönelik olmalı. Düşünün Oğuzhan A Milli Takımı’na giden tek yerli oyuncumuz. İyi bir oyuncu olmasa Lucescu onu neden çağırsın? Oğuzhan iki şampiyonluğumuza önemli katkılar sağladı. İnsanlar hata yapabilir. Kötü oynadıkları dönemler de olabilir ama sürekli tepki alan futbolcu oynayamaz duruma gelir. Bu durum Beşiktaş’a zarar verir. İnşallah elbirliğiyle bu kötü günleri birlikte atlatacağız” ifadelerini kullandı.

Moral verdiler

Bu arada Demir Grup Sivasspor maçında yoğun şekilde protesto edilen Oğuzhan’ın moralinin bir hayli bozuk olduğu ve takım arkadaşlarının tecrübeli oyuncuyu teselli ettikleri aktarıldı. Pepe ve Ricardo Quaresma’nın da Oğuzhan’a gösterilen tepkiden dolayı üzgün oldukları ve soyunma odasında genç kaptana moral vermeye çalıştıkları vurgulandı.

‘Takıma 200 milyon liralık ödeme yaptık’ 

Ahmet Kavalcı, Beşiktaşlı futbolculara son dönemde toplam 200 milyon liralık ödeme yaptıklarını açıkladı. Siyah-beyazlı yönetim olarak gecikmeli de olsa oyuncuların tüm alacaklarını hesaplarına yatırdıklarını kaydeden Kavalcı, “Eylül sonu itibariyle hiçbir oyuncuya borcumuz yok. Toplam 200 milyon lira ödeme yaptık” diye konuştu.

Beşiktaş’ın iki kulvarda aldığı başarısız sonuçları da değerlendiren siyah-beyazlı yönetici, “Evet kötü bir dönemden geçiyoruz ama bunu düzeltecek olan da biziz” yorumunu yaptı.

Skorer

Yorumlar (1)
karakartal- 2 yıl önce
kavalcı kardeşim uyan artık rüyadan gerçeklere gel .yaptığın iş profesyonel bir iş unutma günümüz futbolunda yürüyen futbolcuya yer yoktur futbolcu oyunun her iki yönünüde oynayabilmelidir yürüyerek on metre kare bir alanda topu sağa ver sola ver yana verle geri verle bu iş olmaz dayanıklı sert hızlı birebirde adam geçen kaleye isabetli ve sert şut atan hava hakimiyeti olan isabetli pas verebilen atletik yapılı oyunculardan oluşmalıdır her şeyden önemlisi süratli ve koşan olacak ha bjk olarak yürüyen oyuncularla devam edecez onlar efendi pırlanta gibi çocuklar diyorsanız sonuç bu olur uykudan uyanın yazık bu kağnılara verdiğiniz paralara yazık bu paralarla çok daha iyi işler yapılırdı yazık