KARANLIKTA DOĞAN GÜNEŞ

Ömer Dursun kaleme aldı.

GÜNDEM 29.09.2015, 12:36 29.09.2015, 12:39
KARANLIKTA DOĞAN GÜNEŞ

 Sanki düşecekken uçurumdan, sanki kopacakken maratondan aniden doğar ya güneş.

Yılların derbi özlemiyle bilendiğimiz bir 90 dakikadan skor ve oyun anlamında üstün çıkmamıza sebep olan herkese bir teşekkür borcumuz var.
Sol tarafta ki sıkıntıyı görüp oraya Ismail'i ekleyen, Cenk formdan düşmesin diye sonlarda oyuna sokan, risk almayıp Quaresmayı kulübede tutan, takımı 'genç yıldızlardan, büyük adamlara' yükselten Şenol Güneş, en büyük teşekkür sana.
Profesyonelliğini hiç kaybetmeyen Olcay'a, her geçen gün kendini geliştirip takımı toparlayan Ersan'a, canını katarak oynayan Beck ile Rhodolfo'ya, yeteneklerini en iyi şekilde sergileyen Töre ve Ozyakup'a, Alman işi bitiriciliğiyle özlenen santraforu canlandıran Gomez'e kısacası bütün takıma   kocaman bir teşekkür borcumuz var.
Lakin halen daha kendini Gençlerbirliği'nde sanıp bireysel hataları ile Beşiktas'a zararı dokunabilecek Tosic bir an önce kendini geliştirmeli. 
Isabetsiz ortalar, basit oyundan kaçmalar, ofansif anlamda ipi eline alamamalar Beşiktaş kulübüne bu sene zor hadiseler yaşatacaktır.
Fakat geçen hafta ki yazımda Quaresma'ya dediğim gibi;
Vallahi Şenol Hoca bakmaz gözünüzün yaşına, kendini geliştiremeyen kulübeye mahkum kalır benden demesi.
Son olarakta Mahmut Uslu'nun açıklamalarını pekte garip bulmadım.
Çünkü Beşiktaş gibi büyük bir kulübe karşı oynuyorsanız bütün kartlarinizi kullanmanız gerekirdi. 
Besiktaş' ı sahada yenemeyip masa başında alt üst etmeyi çok iyi bilenler bu sefer öyle bir düştüler ki kendi kazdıkları kuyuya toparlanmaları bayağı sürecek gibi gösteriyor.
Zaten işin içinde Beşiktaş bu ligde şampiyon olmak istiyorsa Gençlerbirliği ve Fenerbahçe gibi takımlara üst üste puan kaybetmemeli.
Dün oynanan 90 dakika bir nevi 11. Hafta oynanacak Bursaspor maçımıza da ışık tuttu diyebiliriz.
Hataları kapatıp, rakibin eksiğini daha iyi analiz edebilirsek 11. Hafta farklı bir skorla maçtan ayrilabilceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.
Yorumlar (4)
Sercan Bjk 4 yıl önce
Ilk yazinizda tosice gecen haftada quaresmaya dedikleriniz harfiyen cikti..
Ahmet Kul 4 yıl önce
Oynanan futbol pek ic açıcı değildi derbide ama futbolcuların gayretini ovmeniz iyi. En büyük takdir ise tabikide Şenol hocanin:)))
Mehmet oral 4 yıl önce
Yazinla ne alaka 11.hafta
Ömer Dursun 4 yıl önce
Mehmet bey, Fenerbahçe Bursaspor dostluğuna değinmek istedim biraz:)