Karadeniz Kartalı

SEKSENLİ ,doksanlı yıllardaki futbolumuzu gördüm dün akşam Trabzonspor - Beşiktaş maçını izlerken.... Atakan Kurt kaleme aldı...

GÜNDEM 16.03.2016, 15:00 16.03.2016, 15:03
130

Geniş alanlar, açık futbol ve topla tüfekle hücum. Her iki takım oyuncuları da orta alanı geçince rakip savunmalarla burun buruna geldiler. Deyim yerindeyse pozisyon cümbüşü vardı sahada. Hem Trabzonspor’da, hem de Beşiktaş’ta orta alanlarda tek direnen isimler Atiba ve Okay’dı.

Quaresma Yusuf Erdoğan karşısında çok bocaladı. Sindi, sinirlendi. Markajdan kurtulduğu tek anda ise 76. dakikada Gomez’e müthiş bir gol attırdı. Burada tecrübesini konuşturdu. Aklıma Almeida’ya attırdığı arka direk golleri geldi. Aynısını bu defa Gomez’e yaşattı. Gomez ise bir çok defa pozisyona girdi ancak bunların çoğunu gole çeviremedi. Alman panzeri hem yorgundu, hem de etkisiz. Ta ki 76. dakikaya kadar.

Gomez yorgun gözüktüğü bu maçta attığı kritik golle Beşiktaş’ı kurtaran isim oldu.

Oğuzhan’ın aklı ise sakat olan kasığında olacak ki bir türlü istediklerini yapamadı. Hatta 59. dakikada ceza sahası içinde kuvvetli kalabilse Esteban’ı rahat bir şekilde avlayabilirdi.

Beşiktaş son 20 dakikada hem oyun olarak hem de fizik olarak Trabzonspor’u adeta ezdi. Bu da zaten skora fazlasıyla yansıdı. Ayrıca bana katılır mısınız bilmem ama Necip ve Tosic ikilisi, Marcelo ve Alexis savunmasına oranla daha fazla güven verdi. Çok iyi bir maç çıkardılar.

Son 15 maçta gol atamayan Olcay rakip fileleri bularak o kaybolan özgüvenini de yeniden kazanmış oldu. Bu gol bundan sonra ki haftalara da mutlaka yansıyacaktır. 11. dakikada Gomez’in ayağından Mustafa Yumlu’nun eline giden top ise yüzde yüz penaltıydı.

Hakem Bülent Yıldırım bu pozisyonu atladı. Karadeniz seyahatinden 5 günde 6 puan çıkarıp, yeniden liderliği kazanan Beşiktaş bu sayede tüm kozlarıda eline almış oldu.
Yorumlar (0)